Kuidas leida kulude kokkuhoidmise võimalusi?

Oled juhina saanud ülesande kärpida kulusid 10%, 20% või isegi 30%? Kust alustada? Juhtimine.ee vahendab portaali HBR, kus kaks professorit ja üks endine Fortune 500 juht annavad selleks omapoolseid soovitusi.

Esiteks - ära looda nii suuri kärpeid saavutada mõne üksiku kulurea pealt - tõenäoliselt on see kümne või enama tegevuse tulemus. Samuti on nö alustamise koht erinev sõltuvalt eemärgi suurusest.

-10%
Kui pead kokku hoidma kuni 10%, siis vaata esmajoones üle osakondade juhtimise kulud, lükka edasi palgatõusud ning vaata üle kokkuhoiu ideed, mis on varem arutuse all olnud, aga pole rakendatud. Samuti piira juhuslikke väljaminekuid ning välista igasugune ülekulu eelarvesse planeeritud kuluridadel.

-20%
20% puhul pead ilmselt hakkama mõtlema ka organisatsiooni struktuuri muutmise peale - millised tööd loovad vähem väärtust kui nende ülalpidamiseks kulutad? Heal ajal võis olla neid funktsioone mugav ülal pidada, aga nüüd tasub uuesti kaaluda nende otstarbekust. Võib olla saad mingeid protsesse muuta tõhusamaks? Räägi läbi ka oma lepingupartneritega - ehk on sealt võimalik midagi kokku hoida.

-30%
Kui eesmärgiks on aga 30% kulude kokkuhoid, siis pead veel laiemalt vaatama - lisaks eelnevale tuleks senisest veel rohkem rõhku panna paralleeltegevuste optimeerimisele (näiteks sama küsimuse analüüsimine mitmes üksuses vmt), koosolekute vähendamisele, mingite programmide või toodete peatamisele. Olulised varjatud kulude kohad võivad sageli olla osakondade ülesed projektid - kas neid saaks teha tõhusamaks? Kaalu, kas kolimine annaks olulist säästu.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad