Omanike Keskliit: eraisiku üüritulud maksuvabaks!

Omanike Keskliit hinnangul peaksid eraisikutest kinnisvaraomanikud saama seadusliku õiguse üürikulud üürituludest maha arvata.

Omanike Keskliit esitas koos Eesti Maksumaksjate Liidu ja Eesti Kinnisvarafirmade Liiduga majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile selleks seadusemuudatuse ettepaneku.

Eesti Omanike Keskliidu volikogu liige Priit Värk selgitas, et inimesed, kes annavad oma kinnisvara üürile, on tulumaksuseaduse kohaselt kohustatud deklareerima saadavad tulud ja tasuma tulumaksu, kuid täna puudub võimalus tuludest maha arvata  kulud. "Suurem osa inimesi aga ei märgigi oma iga-aastases tuludeklaratsioonis üüritulusid ja seetõttu jäävad riigikassasse laekumata miljonid eurod," märkis Värk.

Seaduse mittetoimimise põhjused peituvad Värgi hinnangul kahes aspektis – esiteks pole eraisikul võimalik arvestada üürimisega kaasnevaid kulusid ja teiseks on Maksu- ja tolliametil keeruline teostada kontrolli üürileandjate üle. Värk ütles, et kinnisvara omamise ja üürimisega kaasnevad mitmed väljaminekud nagu maamaks, kindlustus, remondi- ja renoveerimiskulud ning seega on mõistlik üürituludest maha arvata ka kulud.

"Väljapakutud uus seadusesäte looks eelduse, et inimesed hakkaksid rohkem deklareerima kinnisvara üürimisest saadavaid tulusid ja ka kulusid, mis potentsiaalselt suurendab ka riigi sissetulekuid. Samuti motiveerib see üürileandjaid investeerima elamispinna renoveerimisse, millega paraneb omakorda amortiseerunud elamufondi kvaliteet," selgitas Värk ettepaneku sisu.

Ta lisas, et alternatiivse variandina võib kinnisvara üürimisest saadud tulusid maksustada madalama, näiteks 10%-se maksumääraga. "Sellisel juhul ei oleks tulemused sama tõhusad kui üürikulude maksuvabastuse korral, kuid see-eest vähendataks märgatavalt Maksu- ja tolliameti õlgadel lasuvat halduskoormust," ütles Värk.

Omanike Keskliit ootab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt vastust ja kavatseb selles küsimuses pöörduda ka kõigi riigikogu fraktsioonide poole.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad