Avalda arvamust: firmade juhtimist puudutav ELi regulatsioon

Euroopa Komisjon on algatanud konsultatsiooni, et koguda ettevõtjate ja kodanikeühenduste arvamusi äriühingute üldjuhtimist puudutavate ettepanekute kohta.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul soovib komisjon äsjase majanduskriisi taustal hinnata, kas praegune äriühingute üldist juhtimist puudutav regulatsioon on adekvaatne ning mida arvavad ettevõtjad ja kodanikud ettepanekutest seda valdkonda täiendavalt reguleerida.

„Ettevõtjasõbralik õiguskeskkond on üks selle valitsuse prioriteete, mistõttu soovime võimalike seadusalgatuste osas eelkõige meie ettevõtjate arvamust kuulda,“ rõhutas Michal. „Ja antud juhul küsitaksegi just seda, kas ja kui palju peaks Euroopa Liit sekkuma ettevõtete igapäevategemistesse ja juhtimisse,“ lisas minister.

Praegune konsultatsioon hõlmab mitmeid küsimusi äriühingu juhtimise ja kontrollimise vallas. Muu hulgas küsitakse Euroopa Komisjoni algatusel ettevõtjate ja organisatsioonide arvamusi selle kohta, kas ja kuidas muuta äriühingu nõukogu koosseis mitmekesisemaks – näiteks küsitakse, kas tuleks nõuda, et ettevõtete nõukogudes oleks esindatud rohkem erialasid, või tuleks suurendada hoopis soolist mitmekesisust.

Samuti ootab komisjon arvamusi väikeaktsionäride kaitse suurendamise teemal ning aktsionäride üldise aktiivsuse suurendamise küsimuses.

„Loodan väga, et Eesti ettevõtjad ja organisatsioonid avaldavad oma arvamust aktiivselt, sest see on just see koht, kus on võimalik äriühinguid puudutava seadusandluse osas väga otseselt kaasa rääkida. Eesti on oma ettevõtluskeskkonna ja majandusvabaduse poolest hea mainega riik. Ka uue valitsuse põhijooneks on selline majanduspoliitika, mis pigem vähendab bürokraatlikke tõkkeid ettevõtlike inimeste teelt ja loob hea keskkonna majanduse kasvuks. Seda enam saavad ka ettevõtjad ise Euroopa Komisjoni ideedele otsest tagasisidet anda, “ ütles Michal.

Euroopa Komisjon on juba intervjueerinud eri liikmesriikide börsiühingute esindajaid ning kohtunud ekspertide, investorite ja kodanikuühenduste esindajatega. Kogutud infole tuginedes koostas komisjon rohelise raamatu „Äriühingu üldjuhtimise ELi raamistik“, mille kohta nüüd tagasisidet soovib.

Küsimused, mille kohta komisjon vastukaja ootab, on kirjas rohelises raamatus, millega saab tutvuda SIIN.

Komisjon ootab ettepanekuid 22. juulini e-posti aadressile markt-complaw@ec.europa.eu.

Saabunud ettepanekud avaldatakse komisjoni veebilehel. Täpsem info ettepanekute esitamise ja privaatsustingimuste kohta asub SIIN.

Lisaks koostab kõnealuse rohelise raamatu kohta Eesti riigi seisukoha justiitsministeerium. Ka selle seisukoha kujundamiseks saatis ministeerium kirja erinevatele organisatsioonidele, ametiasutustele ja teistele ministeeriumidele, kus palutakse avaldada arvamust konsultatsiooni raames esitatud küsimuste osas. Tagasisidet ootab justiitsministeerium hiljemalt 5. maiks.
Ministeeriumile saadetud arvamusi Euroopa Komisjonile ei edastata. Seisukohad esitatakse valitsusele arutamiseks tõenäoliselt juba mai lõpus.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad