Pankadevahelisteks makseteks aega veel loetud tunnid

Pankadevaheliste maksete tegemiseks on enne pühadega kaasnevat seisakut aega veel loetud tunnid.

Nagu Eesti Pank juba varem on teatanud, ei saa 22.–25. aprillini pühade tõttu pankadevahelisi arveldusi teha. 

Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela selgitas, et täna toimuvad maksed tavapäraste kellaaegadeni, pangad teostavad pankadevahelised Eesti-sisesed maksed tavaliselt hiljemalt kella 16 ja 17 vahel. Alates homsest, 22. aprillist kuni 25. aprillini pankadevahelisi makseid teha ei saa.

"Pankadesiseseid makseid saab teha kõikidel päevadel peaaegu ööpäevaringselt ja seda ka eelolevate pühade ajal. Pankadevahelised maksed hakkavad pankades laekuma jälle teisipäeval, 26. aprillil kella 9 ja 10 vahel," ütles Nõmmela. 

Ta lisas, et eeloleval esmaspäeval kehtib muudatus vaid euromaksete kohta. "Teistes valuutades arveldamise puhul sõltub eelolevate pühade ajal maksete tegemine sellest, kas sihtriik peab pühi või mitte,“ selgitas Nõmmela.

Tasub teada

Eesti Pank haldab kahte pankadevahelist arveldussüsteemi: üleeuroopalise kiirmaksete süsteemi TARGET2 Eesti osa TARGET2-Eestit ja siseriiklikku jaemaksete süsteemi ESTA. TARGET2-Eestis arveldatakse eurodes tehtud suurmakseid ja selles süsteemis toimuvad ülekanded reaalajas nii Eesti-siseselt kui ka teiste Euroopa riikidega.

TARGET2-Eestis osalemise ühtsed tingimused sõnastab TARGET2 arvelduspäeva järgmiselt:

TARGET2 töötab kõikidel päevadel, välja arvatud

* laupäevad,
* pühapäevad,
* 1. jaanuar,
* suur reede
* teine ülestõusmispüha (EKP asukoha kalendri kohaselt),
* 1. mai (kevadpüha),
* esimene ja teine jõulupüha.

Eesti Panga tavamaksete arveldussüsteemi (ESTA) üldtingimuste kohaselt on ESTA arvelduspäev kalendripäev, mis on TARGET2-Eesti tööpäev ja mis ei ole Eesti rahvuspüha ega riigipüha.

Teatavasti on ülestõusmispühad kristluses liikuvad pühad, mis algavad esimese täiskuu pühapäevaga pärast kevadist pööripäeva.

Siseriiklikud jaemaksed tehakse kommertspankade vahel ESTAs, jaemaksete arveldamise eelduseks on kommertspankade piisavad tagatised keskpangas. Tagatistehinguid tehakse TARGET2-Eestis.
Kuivõrd TARGET2 on 25. aprillil suletud, siis ei ole võimalik teha ka tagatistehinguid ja sellest tulenevalt ei ole võimalik kasutada tavamaksete arveldussüsteemi ESTA.

Pangasisesed maksed toimuvad vastavalt iga panga kehtestatud reeglitele. Täpsemat infot selle kohta jagavad klientidele kodupangad.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad