Lepingupartneri isikuandmete töötlemiseks on vaja tema nõusolekut

Lepingu sõlmimisel füüsilisest isikust lepingupartneriga on soovitatav pöörata tähelepanu ka isikuandmete kaitse seaduse nõuetele, mis puudutavad lepingupartneri nõusolekut isikuandmete töötlemiseks, kirjutavad advokaadibüroo Aivar Pilv advokaadid Äripäeva käsiraamatute foorumi rubriigis "Autor annab nõu".

Isikuandmete töötlemine on iga isikuandmetega tehtav toiming, sealhulgas isikuandmete kogumine, säilitamine, kasutamine ja edastamine kolmandatele isikutele.

Nõusolek on oluline, kui kliendil tekivad teenuse kasutamisel või kaupade saamisel makseraskused ning võlausaldaja soovib pöörduda võlgnevuste sissenõudmiseks kolmandate isikute (nt inkassofirma) poole. Sellisel juhul on vaja lepingupartneri nõusolekut isikuandmete edastamiseks kolmandatele isikutele. Nõusolek peab olema piisavalt täpne, et inkassofirma saaks võlgnevuse väljanõudmisega kohaselt tegelema hakata.

Isikuandmete kaitse seaduse § 12 kohaselt peab nõusolek sisaldama järgmist: isikuandmete loetelu, mille töötlemiseks klient oma nõusoleku annab; isikuandmete töötlemise eesmärk või eesmärgid; isikute loetelu või viide isikutele, kellele andmete edastamine on lubatud; kolmandatele isikutele andmete edastamise­ tingimused ja kliendi õigused tema isikuandmete edasisel töötlemisel. Kliendi nõusolek peab tuginema tema vabale tahtele, vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (näiteks piisab e-kirja teel nõusoleku andmisest) ja on oluline teada, et tal on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et lepingu sõlmimisel on oluline alati küsida füüsi­lisest isikust kliendilt nõusolekut tema isikuandmete töötlemiseks ja järgida, et nõusolek sisaldaks kõiki isikuandmete kaitse seaduses ettenähtud nõudeid.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Veronika Aunpu, Britta Oltjer

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad