Lepingupartneri isikuandmete töötlemiseks on vaja tema nõusolekut

Lepingu sõlmimisel füüsilisest isikust lepingupartneriga on soovitatav pöörata tähelepanu ka isikuandmete kaitse seaduse nõuetele, mis puudutavad lepingupartneri nõusolekut isikuandmete töötlemiseks, kirjutavad advokaadibüroo Aivar Pilv advokaadid Äripäeva käsiraamatute foorumi rubriigis "Autor annab nõu".

Isikuandmete töötlemine on iga isikuandmetega tehtav toiming, sealhulgas isikuandmete kogumine, säilitamine, kasutamine ja edastamine kolmandatele isikutele.

Nõusolek on oluline, kui kliendil tekivad teenuse kasutamisel või kaupade saamisel makseraskused ning võlausaldaja soovib pöörduda võlgnevuste sissenõudmiseks kolmandate isikute (nt inkassofirma) poole. Sellisel juhul on vaja lepingupartneri nõusolekut isikuandmete edastamiseks kolmandatele isikutele. Nõusolek peab olema piisavalt täpne, et inkassofirma saaks võlgnevuse väljanõudmisega kohaselt tegelema hakata.

Isikuandmete kaitse seaduse § 12 kohaselt peab nõusolek sisaldama järgmist: isikuandmete loetelu, mille töötlemiseks klient oma nõusoleku annab; isikuandmete töötlemise eesmärk või eesmärgid; isikute loetelu või viide isikutele, kellele andmete edastamine on lubatud; kolmandatele isikutele andmete edastamise­ tingimused ja kliendi õigused tema isikuandmete edasisel töötlemisel. Kliendi nõusolek peab tuginema tema vabale tahtele, vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (näiteks piisab e-kirja teel nõusoleku andmisest) ja on oluline teada, et tal on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et lepingu sõlmimisel on oluline alati küsida füüsi­lisest isikust kliendilt nõusolekut tema isikuandmete töötlemiseks ja järgida, et nõusolek sisaldaks kõiki isikuandmete kaitse seaduses ettenähtud nõudeid.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Veronika Aunpu, Britta Oltjer

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad