OECD: tööpuudus probleemiks ka kriisi järel

Pea kaks aastat pärast seda, kui majandus hakkas toibuma OECD riike läinud sajandi kolmekümnendatest aastatest tabanud rängimast kriisist, on olukord tööturul jätkuvalt suureks probleemiks.

2010. aasta lõpus oli tööpuudus Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni riikides jätkuvalt kriisiaegse tipu lähedal, nendib OECD oma värskes tööturu ülevaates, millest saab eraldi peatükk tuleval kuul valmivas maailmamajanduse ülevaates (Economic Outlook), vahendas uudistebüroo Direkt.

OECD nendib, et 12 liikmesriigis oli töötuse määr jätkuvalt 2 või enama protsendipunkti võrra kõrgem kui enne kriisi ning et isegi neis riikides, kus olukord tööturul pole enam nii hull, on majanduse toibumine olnud liiga nõrk, et töötust olulisel määral vähendada.

Kõige suurem riskigrupp on noored ja madalama haridustasemega inimesed, keda töötuse suurenemine on tabanud eriti rängalt.

OECD märgib, et töötuse juurdumine kõrgel tasemel on väiksem risk neis riikides, mis rakendasid kriisi ajal erinevaid programme hõive säilitamiseks, nagu Saksamaa, Austria, Belgia, Soome ja Jaapan. Eriti märkimisväärne on aga tavatult suur pikaajaliste töötute hulk USAs.

Riikides, kus tööturu väljavaated on lähiajal kehvad, tuleks praegu rõhuda eelkõige nõudluse suurendamisele tööjõu järele, et võimalikult paljud uuesti tööturule tagasi tuua, märgib OECD. Kõige mõjusam oleks siinkohal tööjõu hinna langetamine ajutiste ja suunatud maksukärbetega.

Teisalt soovitab OECD tõhustada tööturuametite tegevust – lisada ressursse ja ümberõppeprogramme. Samas möönab organisatsioon, et kõrge töötusega riikides nagu Kreeka, Iirimaa, Portugal ja Hispaania võib see raskeks osutuda, kuna riigi rahandus on suurtes raskustes.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad