Pevkur: ametiühingute ettepanekud vajavad kokkuleppeid

Ametiühingute keskliidu esitatud töölepingu seaduse muutmise ettepanekutest vajavad paljud põhimõttelist arutelu ja kokkuleppeid tööandjate keskliiduga, ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Harri Taliga ütles keskliidu pressiteates, et sotsiaalminister andis kohtumisel mõista, et suur osa ametiühingute esitatud ettepanekutest seaduse muutmiseks on igati mõistlikud.

„Ma ei tõlgendaks seda nii, et suur osa olid mõistlikud,“ nentis sotsiaalminister Hanno Pevkur. Minister lisas, et neil oli Harri Taligaga kohtumine, kus räägiti erinevatel teemadel, sealhulgas ka ametiühingute ettepanekutest.

Pevkuri selgitas, et esitatud ettepanekutes on kahte laadi muudatusi. Ühed muudatused on tehnilist laadi, mida ollakse valmis edasi arutama juba järgmisel nädalal toimuval kohtumisel Ametiühingute keskliidu ja tööandjatega. Teised muudatused aga vajavad põhimõttelisemat vaidlust ja seda eelkõige Tööandjate keskliidu ja Ametiühingute keskliidu vahel. „Näiteks arvestus, kuidas käib võimaliku kohtuvaidluse korral töölepingu ülesütlemise menetlemine,“ tõi minister näite.

Ametiühingud viitasid pressiteates, et osad ettepanekud võivad seadusesse jõuda juba lähiajal. Pevkur jäi siin siiski skpetiliseks. „Ma kindlasti ei öelnud, et üks või teine asi on otsustatud. Mõnede küsimustega saab kiiremini edasi liikuda ja mõned eeldavad kokkuleppeid eelkõige tööandjatega,“ vastas minister ja märkis, et enne, kui tuleva nädala kohtumine peetud pole, ta tähtaegadest rääkida ei saa. 

Tehnilisematest muudatustest rääkides tõi Pevkur näitena esile töölepingu seaduse § 20, mis puudutab töö tegemise kohta ja selle, kas lähetusse ja tagasi sõitmine kuulub tööaja hulka või mitte. „Ka see viimane vajab läbirääkimist tööandjatega. Kui nemad kokkuleppele saavad, võib seda täiesti arutada,“ ütles minister ja lisas, et taolisi kokkulepet eeldavaid punkte on ametiühingute ettepanekutes teisigi.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad