Advokaat: tööle asumine võrdub töölepingu sõlmimisega

Kui uue töötajaga pole kirjalikku töölepingut veel tehtud, kuid ta juba täidab töökohustusi, on tööleping sellega tegelikult sõlmitud, selgitas Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Kas on mingi tähtaeg (seadusest ei leidnud), mis aja jooksul tuleb sõlmida tööleping uue töötajaga? Tihti on nii, et kui töötaja tuleb tööle, teda enam see tööleping ei huvita, peab iga päev talle helistama ja kutsuma lepingut üle vaatama ja alla kirjutama. Võib-olla temale üldse ei sobi töölepingu tingimused, aga ta juba töötab.

Vastus: Kui töötaja on juba tööle lubatud, ongi tööleping tegelikult juba sõlmitud. Kuigi üldreeglina tuleb tööleping sõlmida kirjalikult, loetakse tööleping sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest. Seega saab töölepingut sõlmida ka suuliselt.

Suuliselt sõlmitud töölepingu puhul on oluline, et töötajale esitataks TLS § 5 lg 1 kohaselt kirjalik teave töötaja töötingimustest, sh nii kokku lepitud töötingimused kui ka need töötingimused, mis tulenevad tööandja juures kehtivatest üldistest töökorralduse reeglitest või kollektiivlepingust. Reeglina sisalduvad viidatud andmed juba kirjalikus töölepingus, kuid tööandja võib need esitada ka ühepoolses dokumendis, nõudes töötajalt kinnitust andmete esitamise kohta.

Andmed töötingimuste kohta tuleks esitada enne töösuhte algust. Kui tööandja pole seda teinud, on töötajal igal ajal õigus neid nõuda ja töötajalt vastava nõude saamisel peab tööandja esitama need kahe nädala jooksul. Soovitav on vaidluste ja arusaamatuste vältimiseks töötingimustes kokku leppida ja kirjalik tööleping sõlmida ikkagi enne seda, kui töötaja reaalselt tööd tegema asub.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad