Advokaat: tööle asumine võrdub töölepingu sõlmimisega

Kui uue töötajaga pole kirjalikku töölepingut veel tehtud, kuid ta juba täidab töökohustusi, on tööleping sellega tegelikult sõlmitud, selgitas Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Kas on mingi tähtaeg (seadusest ei leidnud), mis aja jooksul tuleb sõlmida tööleping uue töötajaga? Tihti on nii, et kui töötaja tuleb tööle, teda enam see tööleping ei huvita, peab iga päev talle helistama ja kutsuma lepingut üle vaatama ja alla kirjutama. Võib-olla temale üldse ei sobi töölepingu tingimused, aga ta juba töötab.

Vastus: Kui töötaja on juba tööle lubatud, ongi tööleping tegelikult juba sõlmitud. Kuigi üldreeglina tuleb tööleping sõlmida kirjalikult, loetakse tööleping sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest. Seega saab töölepingut sõlmida ka suuliselt.

Suuliselt sõlmitud töölepingu puhul on oluline, et töötajale esitataks TLS § 5 lg 1 kohaselt kirjalik teave töötaja töötingimustest, sh nii kokku lepitud töötingimused kui ka need töötingimused, mis tulenevad tööandja juures kehtivatest üldistest töökorralduse reeglitest või kollektiivlepingust. Reeglina sisalduvad viidatud andmed juba kirjalikus töölepingus, kuid tööandja võib need esitada ka ühepoolses dokumendis, nõudes töötajalt kinnitust andmete esitamise kohta.

Andmed töötingimuste kohta tuleks esitada enne töösuhte algust. Kui tööandja pole seda teinud, on töötajal igal ajal õigus neid nõuda ja töötajalt vastava nõude saamisel peab tööandja esitama need kahe nädala jooksul. Soovitav on vaidluste ja arusaamatuste vältimiseks töötingimustes kokku leppida ja kirjalik tööleping sõlmida ikkagi enne seda, kui töötaja reaalselt tööd tegema asub.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad