Riigikassad otsivad siirdehindadest lisatulu

Rahvusvahelise kaubavahetuse kasv, keerukas globaalne majandusolukord ning riikide kasvavad eelarvepuudujäägid on pannud eri riikide maksuametid innukalt tegutsema rahvusvaheliste kontsernide siirdehindade teemal, näitab KPMG rahvusvaheline uuring.

KPMG teatel järeldab uuring Global Transfer Pricing Review, et riigid pööravad üha suuremat tähelepanu siirdehindade kontrollile, vältimaks kasumite teise riiki siirdamist näiteks grupisiseste finantstehingute, restruktureerimiste ja intellektuaalomandi tehinguga.

Ka Eesti maksu- ja tolliamet on viimasel ajal alustanud märkimisväärsel hulgal siirdehindade revisjone, mida oli mullu võrreldes 2008. ja 2009. aastaga kaks korda enam. Enim tähelepanu pöörab Eesti maksuamet ülepiiritehingutele, eriti juhtimisteenustele ja kulude jagamistele.

“Globaalselt on siirdhinnad ühtemoodi kuum teema nii riikidele kui ka ettevõtjatele," kommenteeris KPMG Baltics OÜ maksu- ja õigusteenuste juht Joel Zernask. „Igale uuele turule sisenemisega peab ettevõtja arvestama, et kohalik maksuamet soovib saada ettevõtte või grupi kasumist võimalikult suurt osa.

Harvad ei ole ka juhud, kus eri riikide maksuametid käsitlevad sama tehingut täiesti erinevalt. Seega on ettevõtja jaoks kulukate maksuvaidluste vältimiseks oluline olla selleks ette valmistunud, näiteks OECD juhiste põhise siirdehindade dokumentatsiooni abil.“

Soovitused ettevõtjaile siirdehindade arvestamiseks:
* Planeerimine: rakendada majanduslikult põhjendatavat siirdehinnapoliitikat ning tulevikku suunatud püsivalt säästlikku maksuplaneerimist.
* Rakendamine: välja arendada efektiivsed kontrollimeetodid grupisiseste siirdehindade määratlemiseks, testimiseks ja jälgimiseks.
* Dokumenteerimine: maandada keerukatest siirdehinnanõuetest tulenevad riskid pädeva, kogu gruppi ja selle äritegevust hõlmava siirdehinnadokumentatsiooniga.
* Vaidluste lahendamine: kus võimalik, kasutada hinnastamise eelkokkuleppe võimalust kohaliku maksuhalduriga ning suhtlemist kõrgeimal tasandil ekspertide kaasabil.

KPMG Internationali Global Transfer Pricing Review koostatakse siirdehindade alaseid teenuseid pakkuvatest KPMG liikmesettevõtetest saadud info põhjal; kokku andsid uuringusse oma panuse 64 riiki.

Uuringuga saab tutvuda siin (Eestit puudutav osa raporti lehekülgedel 72 ja 73).

KPMG tegutseb 150 riigis ning selle liikmesettevõtetes üle maailma töötab kokku 138 000 oma ala spetsialisti. Eestis tegutseb KPMG 1992. aastast, siin töötab üle saja ning Balti riikides kokku ligi kolmsada audiitorit ning nõustajat.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad