SORAINEN: iga-aastased aruannete tähtajad on kukkumas

Advokaadibütoo SORAINEN partner Karin Madisson ja advokaat Inga Murula tuletavad ettevõtte juhtidele ja raamatupidajatele meelde, et peagi on saabumas mitmete kohustuslike toimingute tähtajad.

1. Majandusaasta aruande kinnitamine

Majandusaasta aruanne tuleb äriregistrile esitada kuue kuu jooksul pärast majandusaasta lõppemist. Majandusaasta aruande esitamine on Eestis lihtne ja seda saab teha muuhulgas elektrooniliselt ettevõtjaportaali kaudu. Samas unustatakse tihti, et majandusaasta aruande kinnitamisel tuleb järgida kindlaid reegleid. Nii peab näiteks andma aruande kohta oma arvamuse nõukogu ning aruanne koos kasumi jaotamisega tuleb kinnitada osanike/aktsionäride koosolekul, millest peab maha jääma ka protokoll. Kasumi jaotamist või kahjumi katmist ei saa järgmise aasta aruandes kajastada juhatuse ettepaneku alusel, vaid kande aluseks peab olema osanike/aktsionäride otsus.

2. Kapitali konverteerimine eurodesse

Soovitame üheskoos majandusaasta aruandega kinnitamisega otsustada ka kapitali konverteerimine eurodesse, kuna kapitali eurodesse konverteerimine on võimalik otsustada samal koosolekul. Selleks tuleb muuta põhikirja ning vajadusel suurendada või vähendada kapitali. Aktsiaseltside puhul ei tohiks unustada ka Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) teavitamist, mis tuleb teha enne dokumentide esitamist äriregistrisse.

3. Juhatuse ja nõukogu liikmete volituste pikendamine

Koos majandusaasta aruande kinnitamisega soovitame üle vaadata ka nõukogu ja juhatuse liikmete ning audiitori volituste tähtajad, ning vajadusel neid pikendada. 2011. aasta jaanuarist kehtivate muudatuste järgi võib osaühingu juhatuse valida tähtajatult, kui põhikirjas ei ole ettenähtud tähtaega. Nõukogu liikmete volituste tähtaeg on seaduse kohaselt viis aastat, kui põhikirjas ei ole sätestatud lühemat tähtaega. Audiitori volitustele ei nähta seaduses ette tähtaega, kuid selle võib otsustada osanike/aktsionäride koosolekul.

4. MTR registreeringute kinnitamine

Lisaks ülaltoodule peavad kõik ettevõtjad,  kellel  on registreeringuid  majandustegevuse  registris  (MTRis)  esitama 15. aprilliks kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Kui ettevõtja ei täida registreeringu kinnitamise kohustust õigeaegselt, siis registreering peatatakse ning ettevõtja võib saada trahvi registreeringuta tegutsemise eest.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad