Raamatupidajate lemmikud märtsis: TOP 10

Need 10 lugu olid märtsis raamatupidaja.ee lugejate lemmikud.

1. Loe online-intervjuud: kõik 2010. aastaaruandest!
Peagi  on käes majandusaasta aruande koostamise ja esitamise aeg. 15. märtsil istusid raamatupidaja.ee Kuumal Toolil viis spetsialisti, kes vastasid küsimustele, mis majandusaasta aruannet koostades tekkida võivad.

2. CCCTB – kas kabelimats Eesti tulumaksusüsteemile?
Euroopa Komisjon avalikustas 16. märtsil direktiivi lõpliku projekti ettevõtete ühtse konsolideeritud maksubaasi loomiseks, mida tasub mitmes Euroopa Liidu liikmesriigis tegutsevatel ettevõtjatel kindlasti lugeda. Ülevaate direktiivi sisust andis Hedi Wahtramäe, Ernst & Young Baltic AS vandeaudiitor ja maksuosakonna vanem juhtivkonsultant.

3. Kas igakuine erisoodustus kehtib ka kaubikutele?
Sõidukite erisoodustus tekitab endiselt küsimusi. Seekord selgitas Äripäeva käsiraamatute foorumis KPMG Baltics OÜ erisoodustuse tekkimist juhul, kui tegemist kaubikutega.

4. Riigikohus: mis on ja mis mitte ettevõtlusega seotud kulutus
Margus Lentsius, Advokaadibüroo Lentsius & Talts partner ja vandeadvokaat valgustas hiljutist Riigikohtu otsust, kus viimane sedastas, et maksuhalduri senine kitsendav tõlgendus kulutuse või väljamakse seotuse hindamisel maksukohustuslase ettevõtlusega ei ole kohane ning maksuhaldur ei tohi anda hinnangut üksnes ühele konkreetsele tehingule, vaid peab hindama omavahel seotud tehinguid kogumis.

5. Mis on töölähetus ja kuidas seda hüvitatakse
Heli Raidve ja Kristine Kuusik selgitasid ajakirjas Raamatupidamise Praktik, mis on töölähetus, kuidas reguleerib seda seadus ning millistel alustel tuleks töölähetuse eest maksta.

6. Riigi elukauge idee: isetoimiv raamatupidamisprogramm
Eelmise kuu kahtlemata kõige enam diskussiooni tekitanud teema oli justiitsministeeriumi plaan luua RIKi keskkonnast toimiva hakkav e-raamatupidamiskeskkond. ERPEL-i tegevjuht Mirje Trumsi leidis, et riigi idee on elukauge ning raamatupidamisprogrammi asemel võiks riik luua bürokraatiat vähendava ühtse  aruandluskeskkonna ja kehtestada nõuded raamatupidaja kutsele.

7. Marko Aavik: e-raamatupidamissüsteem on ettevõtjate soov
Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavikul tuli korduvalt tõrjuda riikliku e-raamatupidamiskeskkonna kohta tehtud kriitikat ning kõhklusi ja kahtlusi. Vastuseks Mirje Trumsi kriitikale kostis Aavik, et riigi e-raamatupidamiskeskkond oli enamuse ettevõtjate soov ja tahtmine ning see kaalub igal juhul üles mõne raamatupidamisfirma käibe vähenemise.

8. Steve Jobsi seitse saladust
Esmakordselt jõudis raamatupidaja.ee loetumate lugude TOPi Äripäeva kirjastuse raamatu tutvustus. „Süüdlaseks“ tunnustatud kommunikatsiooninõustaja Carmine Gallo raamatu "Innovatsioon. Steve Jobsi seitse saladust" eestikeelne versioon.

9. Mis aja jooksul aegub laenunõue?
Küsimusele, mis aja jooksul aegub laenunõue, vastas Äripäeva käsiraamatute foorumis BDO Eesti AS.

10. Riigikohus: dividendinõue aegub 3 aastaga
Alvin Rödl ja Partner advokaadibüroo vandeadvokaat Alice Salumets  ja vandeadvokaadi abi Tõnis Juurmann valgustasid Riigikohtu hiljutist lahendit, kus kohus võttis seisukoha küsimuses, millise aja jooksul on ettevõtte omanikul õigus realiseerida üldkoosoleku otsuse alusel tekkinud nõue dividendide saamiseks.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad