SEB teeb väikekaupmeestele kaardimaksed soodsamaks

SEB hakkab pakkuma väikekaupmeestele soodsamaid võimalusi kaardimakseteks vähendades oluliselt makseterminali tasu, et laiendada kaardimakse võimalusi, teatas pank.

SEB tegi ka teistele Eesti pankadele ettepaneku lepingute muutmiseks ja kokkulepitud kaardimakse vahendustasude langetamiseks. 

„Euro käibelevõtt on huvi kaardimaksete vastu hüppeliselt kasvatanud ning seda on märgata ka avaliku diskussiooni hoogustumisest kaardimakse tasude üle. SEB nõustub Kaupmeeste Liidu seisukohaga, et just väikekaupmeestel on kõige raskem oma klientidele kaardiga maksmise võimalusi pakkuda. Kulukas kaarditerminali tasu on sundinud väikekaupmehi kasutama vaid sularaha, mis on täna samas konkurentsitult kulukaim arveldusviis nii kaupmehele kui ka kokkuvõttes kliendile. Seetõttu vähendab SEB oluliselt makseterminali tasu väikekaupmeestele, et laiendada kaardimakse võimalusi“ märkis SEB jaepanga ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit. 

SEB on alustanud läbirääkimisi turuosalistega, et langetada kaardimaksete vahendustasusid. „Nii pangad kui ka paljud kaupmehed doteerivad täna sularahatehinguid, samas kui igapäevase arveldamise tulevik on selgelt e-kanalites. SEB leiab, et kaardimakseid soodustades on nii pankadel kui kaupmeestel võimalik kiiremini üle minna efektiivsemale arveldussüsteemile, mis aitaks aastas kokku hoida kümneid miljoneid eurosid – seda nii sularaha käitlemise kui ka sellele kuluva töötajate tööaja ja turvateenuste osas,“ lisas Vaikmäe-Koit.

SEB pakub väikekaupmeestele makseterminale, olenemata terminalitüübist hinnaga 5 eurot kuus. „Kui seni oli näiteks GSM-terminali kasutamise püsikulu kuus 27 eurot, siis nüüd on see viis eurot. Usun, et selline kaarditerminalide doteerimine panga poolt avab tee kaardimaksete pakkumisele nii taksodes, turgudel kui ka paljudes muudes kohtades, kus tarbijad on sellisest võimalusest puudust tundnud,“ rääkis Vaikmäe-Koit.

Kaardimaksetasude osas on samuti oodata positiivseid arenguid. Viimase nelja aasta jooksul on kaardimaksete mahud kasvanud umbes 20% ja kaardimaksetasud on langenud keskmisena umbes 25%. Mahtude kasvamist ja tasude alanemist on oodata ka lähitulevikus.

„Oleme uurinud kaardimaksetasusid lähiturgudel ning meie hindadest soodsamalt pakuvad kaardimakseid vaid kodukoha riigis kehtivaid pangakaarte väljastavad pangad, kuid nendel kaartidel on tarbijale selged piirangud. Rahvusvaheliste pangakaartide ning eriti rahvusvaheliste krediitkaartide teenustasude osas maksavad Eesti kaupmehed lähiriikide kolleegidega võrreldes sama või isegi väiksemat teenustasu. Kuid Eesti ambitsioon peaks olema jõuda kõige väiksema sularaha käibe ja parima kaardimakse võimalusega riigiks Euroopas,“ lisas Vaikmäe-Koit.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad