Kui tervis veab alt: kuidas muuta töölepingut?

Töötajal ei ole seaduse järgi õigust nõuda tööandjalt tervislikel põhjustel enda üleviimist teisele ametikohale, küll aga võib tööandja võimaluse korral töötajale vastu tulla.

Küsimus: Töötaja avaldas soovi tervislikel ja isiklikel põhjustel enda üle viimiseks teisele, vähem vastutavale ametikohale. Tööandjal on hetkel pakkuda ainult tähtajalise iseloomuga ametikoht - töötaja asendamine tema lapsehoolduspuhkusel viibimise ajal. Teada on, et lapsehoolduspuhkusel viibiv töötaja soovib tööle tagasi tulle käesoleva aasta septembris. Millised sammud peab tööandja lähtudes seadusest astuma? Millised õigused on tööandjal ja millised õigused töötajal?

Vastus: Kui tegemist ei ole raseda või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusega töötajaga, siis tegelikult puudub töötajal õigus nõuda tervislikel põhjustel enda üleviimist teisele tööle ning seega saab teisele tööle üleviimine toimuda vaid poolte kokkuleppel; see tähendab, et toimub töölepingu muutmine eelkõige töö sisu ja tähtaja osas.

Kui tööandjal pole muud tööd pakkuda, kui lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja asendamine, siis on töötaja valik, kas ta soovib oma töösuhte tähtajatust tähtajaliseks muuta ning riskida sellega, et juhul, kui lapsehoolduspuhkusel olev töötaja tööle naaseb, siis ei pruugi tööandjal olla talle võimalik enam tööd pakkuda ning ta koondatakse.

Kui töötaja ei soovi tähtajalist tööd vastu võtta, siis peab ta otsustama,kas ta jätkab tööd endisel töökohal või peab oma töösuhte korraliselt või erakorraliselt üles ütlema.

Kui tööandja soovib töötajale vastu tulla ja see on võimalik, siis võib kaaluda antud töötaja töökoha nõudeid leevendada, nt. vähendada tööaega, lubada kodust töötamist, vms. 
 
Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad