Taal: tööjõumaksude alandamine on õige

Kuna meie tööjõumaksud on liiga kõrged, siis on kõik sammud nende alandamise suunas õiged, kiitis suurettevõtja Olari Taal uue koalitsioonilepingu maksualaseid punkte.

Leppe järgi ei maksta alates 1. jaanuarist 2014 sotsiaalmaksu töötasu osalt, mis  ületab 4000 eurot kuus.

„Sotsiaalmaksu lae kehtestamine on väga õige mõte ja seda väga lihtsal põhjusel - kui Euroopa kontekstis vaadata, on meil tööjõumaksud liiga kõrged,“ kommenteeris Taal.

Taali sõnul ei ole kuidagi võimalik vähendada meie ülikõrget sotsiaalmaksu. Järelikult on lae kehtestamine tema kinnitusel vajalik selleks, et anda võimalus luua kõrgemapalgalisi töökohti.

„See on ju kümneid kohti ära leierdatud, et kõrgepalgaline töökoht loob juurde natuke väiksema palgalisi töökohti teenindussfääris,“ rääkis Taal lisades, et igal juhul on see regulatiivselt õige samm.

4000 eurot on Taali hinnangul suur summa, kuid miks just see summa, ta kommenteerida ei osanud. Ju nad on seda arvutanud, jäi Taal napisõnaliseks. 

Ka koalitsioonierakondade plaan vähendada 1. jaanuarist 2015 tulumaksumäära 20 protsendini on Taali meelest hea mõte. Seda jälle samas kontekstis, et meil on tööjõumaksud liiga kõrged ja kõik sammud selles suunas on õiged, sõnas ta. 

Koalitsioonilepingu muudatused hakkavad kehtima alates 2013.-2015. aastast, seega lähiaastatel olulisi muudatusi ei tule.

Taali sõnul ei ole viivitamine just hea, aga hetkel pole lihtsalt muud võimalust. „Ju see on seotud olukorraga, kus me täna oleme. Pisut sellest masust välja tulnuna riigi võimalused tõenäoliselt ei luba neid praegu ellu viia,“ arvas Taal. Enne on igasuguseid muid otsi vaja klappida, lisas ta. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad