Kütusemüüjad peavad aprillist arvestama seadusemuudatustega

1. aprillist hakkab kehtima vedelkütuse seaduse muudatus, mis toob täiendavaid nõudeid kütuse käitlemisega tegelevatele ettevõtetele.

Muudatused puudutavad isiku majandustegevuse registris (MTR) registreerimist, käibemaksu tagatise esitamist, kütuse saatelehele kantavate andmete täiendusi ning kütuse müüjale ja aktsiisilao pidajale kehtivaid kohustusi, teatas maksu-ja tolliamet.

Alates 1.aprillist registreerib kütusekäitlejaid majandustegevuse registrisse maksu- ja tolliamet. Samast kuupäevast alates tuleb MTRi registreerimistaotlus esitada maksu- ja tolliametile.

Maksu- ja tolliamet avas oma koduleheküljel www.emta.ee ka kütuse-teemalise foorumi, kus saab küsida kütuse käitlemisega seotud teemade kohta. Täpsemad juhised seaduse muudatustega kaasnevast on avaldatud rubriigis Kütuse käitlemine.

Lähiajal saadetakse kõigile kütuse müügi registreeringut omavatele isikutele elektrooniline teavitus seaduse rakendamisega seotud muudatustest.

Vedelkütuse seaduse muudatustega rakendatavatest meetmetest oodatakse, et need tagavad kütuseturu korrastumise.

"Maksupetturite kütuseturult väljatõrjumine toimub vaid juhul, kui kõik kütusesektoris tegutsejad toetavad ausat konkurentsi. Isikud, kes müüvad kütust, millelt riigimaksud on maksmata, saavad seda müüa tunduvalt odavamalt kui ausad kütuseturu osalised. Seega peaks tavapärasest märksa madalam kütuse hind juhtima ostja tähelepanu, et tegemist võib olla maksud maksmata kütusega," märgib maksuhaldur.  

Pane tähele

Tarbimisse lubatud mootorikütuse ostu-müügihinna kujundavad erinevad hinnakomponendid:

* kütuse sisseostuhind
* veo, hoiustamise jm kulu
* hinnalisand
* aktsiisimaks
* vedelkütuse varumakse määr)*20% (käibemaks) 

Kütuse müügihinna arvestamise kalkulaatori abil saab välja arvutada, milline võib olla tavapärane tarbimisse lubatud kütuse ostuhind.

Soetades kütust tavahinnast madalama hinnaga, on maksuhalduril alust arvata, et tegemist võib olla maksud tasumata kütusega ja taolisel viisil kütuse soetamisega toetatakse maksupettureid.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad