90% Baltimaade ettevõtetest pakuvad paindlikku tööaega

Üheksa Baltimaade ettevõtet kümnest pakuvad oma töötajatele paindlikku tööaega, selgus Reguse uue globaalse uuringuraportist.

Suurem osa ettevõtetest leiavad, et paindlik tööaeg annab neile suuri eeliseid, nagu töötajate suurem tootlikkus, väiksemad üldkulud ning parem töö- ja eraelu tasakaal. 35% Baltimaade ettevõtetest usub, et paindliku tööaja kulud on väiksemad. Need on peamised Reguse uue globaalse uuringuraporti tulemused, mis põhinevad 17 000 ettevõttel 80 riigis.

“See, et paindlik tööaeg on muutunud normiks, on hea uudis kõigile: alates tööandjast kuni töötajateni, perekondadele ja üldsusele laiemalt ning isegi keskkonnale. Esimest korda annab 17 000 vastajal põhinev globaalne uurimus veenvaid statistilisi tõendeid paindliku tööaja ning sellest tingitud kasude kohta,” ütles Reguse regionaaljuht Michael Barth.

Rohkem kui pooled paindlikku tööaega pakkuvatest ettevõtetest märkisid, et nende meeskonna töö- ja eraelu on paremas tasakaalus, mis parendab ka töötajate rahulolu ja motivatsiooni; kolmandik vastanutest usub ka, et see parendab töötajate tootlikkust. Kolmandik paindlikku tööaega pakkuvatest ettevõtetest usuvad, et nende poliitika aitab neil kaugemates nurkades kvalifitseeritumat tööjõudu palgata.

Samal ajal leitakse uurimuses, et paljude paindlikku tööaega pakkuvate firmade suurimaks probleemiks on usaldus: 20% Baltimaade ettevõtetest pakub sellist privileegi vaid vanemtöötajatele. ”Andes paindliku tööaja võimaluse vaid vanemtöötajatele, jäävad mõned ettevõtted suurtest võimalustest ilma ning võivad võõranduda töötajatest, kelle värbamiseks nad on suuri pingutusi teinud,”  kommenteeris Michael Barth.

Barthi sõnul on uuringud näidanud, et töötajate tootlikkus suureneb teatud paindlikkusega.

"On kahju näha, kuidas mõned ettevõtted usalduse tõttu töötajatele paindlikku tööaega ei paku. Kuna paljud neist näevad selles siiski eeliseid, isegi juhul, kui nad ei kavatse seda kohe rakendada, võime järgmise aastakümne jooksul näha paindliku tööaja edasist kasvu.”

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad