Tööinspektsioon pakub tasuta teabepäevi töösuhte lõppemise kohta

Sel nädalal algas osalejate registreerimine töösuhte lõppemist käsitlevatele teabepäevadele, teatas Tööinspektsioon.

Töösuhte lõppemine on miski, mis võib kujuneda keeruliseks nii töötaja kui tööandja jaoks, kui poolte vahel tekivad arusaamatused ja eriarvamused. Tööinspektsiooni tasuta teabepäevade eesmärgiks on selgitada osalejatele töösuhte lõppemisega seonduvaid asjaolusid, õigusi ja kohustusi, millega mõlemal töösuhte osapoolel tuleb arvestada.

„Töölepingu lõppemisega puutub varem või hiljem kokku iga töötaja ja tööandja. Tööleping võib lõppeda siis, kui selles kokku lepitakse või kui töötaja otsustab tööandja juurest lahkuda või kui saabub lepingu tähtaeg. Töölepingu võib üles öelda nii töötaja kui tööandja ja seda erinevatel põhjustel. Töölepingu lõppemiseks on seadus ette näinud erinevaid nõudeid ja neid on kasulik teada, et vältida mõttetuid vaidlusi töövaidluskomisjonis või kohtus. Neist ja paljudest muudest töölepingu lõppemisega seotud õiguslikest küsimustest räägitakse Tööinspektsiooni korraldatavatel teabepäevadel,” kirjeldas Tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Niina Siitam teabepäevade sisu.

Tasuta teabepäevad eesti keeles toimuvad Tartus, Pärnus, Viljandis, Jõhvis, Tallinnas, Kuressaares, Kärdlas, Rakveres. Teabepäev vene keeles toimub Narvas. Teabepäevadele on võimalik registreeruda Tööinspektsiooni koduleheküljel www.ti.ee.

Tasub teada

Tööinspektsioon on viinud läbi tasuta teabepäevi töösuhteid ja töökeskkonda puudutavatel teemadel alates 2009. aastast. Lisaks teabepäevadele korraldab Tööinspektsioon ka töökeskkonnaspetsialistidele ja väikeettevõtete esindajatele suunatud koolitusi, mille kohta leiab täpsemat informatsiooni samuti Tööinspektsiooni koduleheküljelt www.ti.ee.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad