Eesti tudeng võitis Ettevõtte Rahanduse Olümpiaadi

PwC, Swedbanki ja TTÜ Majandusteaduskonna poolt korraldatud Ettevõtte Rahanduse Olümpiaadil sai esmakordselt pärast 2003. aastat võidu Eesti ülikooli tudeng.

5. veebruaril Tallinna Tehnikaülikoolis aset leidnud Ettevõtte Rahanduse Olümpiaadi võitjaks tunnistati TTÜ magistrant Aleksander Temmo.

Talle järgnesid SSE Riga (Stockholm School of Economics in Riga) tudengid Justas Saltinis ning Martins Feldmanis.

Temmo võitu peetakse seda hinnatavamaks, et Läti maineka majanduskooli tudengid on kõnealusel konkursil võtnud kõik esikolmiku kohad alates 2004. aastast. Kokku osales olümpiaadil 34 üliõpilast viiest Eesti, Läti ja Leedu ülikoolist ning esikümnesse jõudsid kõikide ülikoolide esindajad.

„On hea meel näha, et huvi Ettevõtte Rahanduse Olümpiaadi vastu on tudengite seas kasvanud ning üritusel osalevad õppurid mitmetest kõrgkoolitest. Peame olümpiaadi korraldamises kaasalöömist väga oluliseks ning hoiame sellega võimaliku tulevase tööandjana andekatel noortel silma peal,” ütles Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt.

PwC ja Swedbanki parimate analüütikute ning ülikoolide õppejõudude koostatud ülesanded olid tudengitele  tõsiseks väljakutseks: võitja sai 59,5 punkti 111-st võimalikust ning 50 punkti piiri ületas vaid kolm parimat, keskmiseks tulemuseks jäi 22,5 punkti.

Ettevõtte Rahanduse Olümpiaad on juba märkimisväärse ajalooga ettevõtmine, mida on PwC toel korraldatud alates 1997. aastast. PwC ärinõustamisteenuste juhi Teet Tenderi hinnangul on tegemist kiiduväärt ettevõtmisega mõlemale osapoolele, nii tööandlale kui üliõpilasele.

"Hea rahandusalase hariduse andmist väärtustav olümpiaad pakub osalevatele üliõpilastele unikaalset võimalust seostada oma akadeemilisi teadmisi tegeliku eluga ning jääda silma potentsiaalsetele tööandjatele," märkis Tender.

PwC ja Swedbank on olümpiaadi kolmele parimale välja pannud auhinnaraha vastavalt 500, 250 ja 150 eurot, mis antakse üle 14.-15. aprillil toimuval Pärnu Finantskonverentsil.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad