Kas igakuine erisoodustus kehtib ka kaubikutele?

Küsimus: Kui ettevõttele kuuluvad sõiduautod on tehniliste andmete järgi kaubikud, kas siis peaks nende kohta samuti sõidupäevikut pidama, et mitte deklareerida igal kuul erisoodustust 256 EUR pealt auto kohta?Samas liikluskindlustuse poliisidel on kahe VW kaubiku kohta (neil on 7 istekohta) märgitud "kasutusala - 23 - sõiduautod" ning ühe Peugeot kaubiku kohta "kasutusala -32-väikeveokid".

Vastus: Sõiduki kategooria on kirjas tehnilises passis punktis J Sõiduki kategooria ning sellest tuleb lähtuda sõiduki klassifitseerimisel maksustamise jaoks. Liikluskindlustuse poliis käsitleb sõidukeid kindlustuse jaoks sõltuvalt nende riskide astmest. Näiteks sõiduauto võib olla rendiauto ja mitte rendiauto, mille puhul kindlustuse riskid on erinevad.

Kuivõrd kaubikuga võib samuti teha erasõite oluliselt lihtsamalt kui suure veoauto või suure bussiga, siis tuleks ettevõttes määrata vajalik dokumentatsioon kaubiku sõiduarvestuse pidamiseks. Sellise sõiduarvestuse alusel saaks määratleda eratarbimise kilomeetrite hulk ning sellest lähtudes ka erisoodustustega seotud maksud, kui kaubikut kasutati eratarbeks ja kasutaja kasutamise eest ettevõttele ei tasunud.

Erisoodustuse tulumaksubaas 256 eurot kuus kehtib sõiduauto kohta ja mitte muude transpordivahendite kohta.  Muude sõidukite korral on erisoodustuseks tööandja omandis või valduses oleva vara (välja arvatud sõiduauto) tasuta või soodushinnaga eratarbeks kasutada andmine ning erisoodustuse hinnaks on selle vara rendile andmise turuhind või rendile andmise turuhinna ja soodushinna vahe.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele KPMG Baltics OÜ.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad