Kas igakuine erisoodustus kehtib ka kaubikutele?

Küsimus: Kui ettevõttele kuuluvad sõiduautod on tehniliste andmete järgi kaubikud, kas siis peaks nende kohta samuti sõidupäevikut pidama, et mitte deklareerida igal kuul erisoodustust 256 EUR pealt auto kohta?Samas liikluskindlustuse poliisidel on kahe VW kaubiku kohta (neil on 7 istekohta) märgitud "kasutusala - 23 - sõiduautod" ning ühe Peugeot kaubiku kohta "kasutusala -32-väikeveokid".

Vastus: Sõiduki kategooria on kirjas tehnilises passis punktis J Sõiduki kategooria ning sellest tuleb lähtuda sõiduki klassifitseerimisel maksustamise jaoks. Liikluskindlustuse poliis käsitleb sõidukeid kindlustuse jaoks sõltuvalt nende riskide astmest. Näiteks sõiduauto võib olla rendiauto ja mitte rendiauto, mille puhul kindlustuse riskid on erinevad.

Kuivõrd kaubikuga võib samuti teha erasõite oluliselt lihtsamalt kui suure veoauto või suure bussiga, siis tuleks ettevõttes määrata vajalik dokumentatsioon kaubiku sõiduarvestuse pidamiseks. Sellise sõiduarvestuse alusel saaks määratleda eratarbimise kilomeetrite hulk ning sellest lähtudes ka erisoodustustega seotud maksud, kui kaubikut kasutati eratarbeks ja kasutaja kasutamise eest ettevõttele ei tasunud.

Erisoodustuse tulumaksubaas 256 eurot kuus kehtib sõiduauto kohta ja mitte muude transpordivahendite kohta.  Muude sõidukite korral on erisoodustuseks tööandja omandis või valduses oleva vara (välja arvatud sõiduauto) tasuta või soodushinnaga eratarbeks kasutada andmine ning erisoodustuse hinnaks on selle vara rendile andmise turuhind või rendile andmise turuhinna ja soodushinna vahe.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele KPMG Baltics OÜ.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad