Käibemaksukohuslasest FIE võib pidada raamatupidamist kassapõhiselt

Küsimus: 2010.a. hakkasin käibemaksukohuslaseks. Kas saan jätkata kassapõhist raamatupidamist nagu eelnevatel aastatel? Kas tasutud ja saadud käibemaks tuleb kassaraamatus kajastada? Kas on olemas mingi juhend selle kohta?

Vastus: Füüsilisest isikust ettevõtja võib pidada oma raamatupidamist kassapõhiselt (raamatupidamise seaduse § 43 lg 1).

Kassapõhise käibemaksuarvestuse rakendamist võite jätkata juhul kui Teie maksustatav käive ei ületanud eelmisel kalendriaastal (2010) ega jooksva kalendriaasta (2011) algusest arvates 200 000 eurot, v.a põhivara võõrandamine ja kinnisasja juhuslik kaubana võõrandamine (KMS § 44 lg 1).

Kassaraamatus tuleb kajastada nii MTA-le tasutud kui ka tagastatud käibemaks.

Kassapõhise käibemaksuarvestuse kohta saate täiendavalt lugeda SIIT.

Maksu- ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad