Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused muutuvad

Muudatuste kohaselt tuleb alustava ettevõtja starditoetus  endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Kooskõlastamiseks on valminud ja e-õiguse lehele üles pandud majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määrus „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord“.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrusesse „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord" tehakse peale tehniliste muudatuste ka sisuline muudatus.

Muudatus, mis esmapilgul ei mõjuta alustavat ettevõtjat, on rahastamise allikad – käesoleval hetkel antakse nii starditoetust kui ka kasvutoetust Euroopa Sotsiaalfondist, muudatuste kohaselt tuleb edaspidi starditoetus endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Samas toob nimetatud muudatus aga kaasa selle, et starditoetust saanud ettevõtja ei või enam taotleda kasvutoetust. Kehtiv määrus lubas starditoetuse saajal taotleda ka kasvutoetust juhul, kui starditoetuse projekt oli lõpetatud. Kuna meetmes on vahendeid vähe ning täiendavate vahendite leidmine meetmesse toimub teiste ettevõtlustoetuste arvelt, siis leiti, et on otstarbekas lasta alustaval ettevõtjal otsustada, kas ta taotleb starditoetust või kasvutoetust.

Edaspidi jääb alles ka võimalus taotleda ettevõtlusega alustamise toetust Töötukassast ning seejärel kasvutoetust, kuid mitte starditoetust.

Artikkel ilmus Kaubandus-Tööstuskoja Teatajas.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Koidu Mölderson

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad