Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused muutuvad

Muudatuste kohaselt tuleb alustava ettevõtja starditoetus  endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Kooskõlastamiseks on valminud ja e-õiguse lehele üles pandud majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määrus „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord“.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrusesse „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord" tehakse peale tehniliste muudatuste ka sisuline muudatus.

Muudatus, mis esmapilgul ei mõjuta alustavat ettevõtjat, on rahastamise allikad – käesoleval hetkel antakse nii starditoetust kui ka kasvutoetust Euroopa Sotsiaalfondist, muudatuste kohaselt tuleb edaspidi starditoetus endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Samas toob nimetatud muudatus aga kaasa selle, et starditoetust saanud ettevõtja ei või enam taotleda kasvutoetust. Kehtiv määrus lubas starditoetuse saajal taotleda ka kasvutoetust juhul, kui starditoetuse projekt oli lõpetatud. Kuna meetmes on vahendeid vähe ning täiendavate vahendite leidmine meetmesse toimub teiste ettevõtlustoetuste arvelt, siis leiti, et on otstarbekas lasta alustaval ettevõtjal otsustada, kas ta taotleb starditoetust või kasvutoetust.

Edaspidi jääb alles ka võimalus taotleda ettevõtlusega alustamise toetust Töötukassast ning seejärel kasvutoetust, kuid mitte starditoetust.

Artikkel ilmus Kaubandus-Tööstuskoja Teatajas.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Koidu Mölderson

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad