Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused muutuvad

Muudatuste kohaselt tuleb alustava ettevõtja starditoetus  endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Kooskõlastamiseks on valminud ja e-õiguse lehele üles pandud majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määrus „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord“.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrusesse „Alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse tingimused ja kord" tehakse peale tehniliste muudatuste ka sisuline muudatus.

Muudatus, mis esmapilgul ei mõjuta alustavat ettevõtjat, on rahastamise allikad – käesoleval hetkel antakse nii starditoetust kui ka kasvutoetust Euroopa Sotsiaalfondist, muudatuste kohaselt tuleb edaspidi starditoetus endiselt Euroopa Sotsiaalfondi rahadest, aga kasvutoetus Euroopa Regionaalfondist.

Samas toob nimetatud muudatus aga kaasa selle, et starditoetust saanud ettevõtja ei või enam taotleda kasvutoetust. Kehtiv määrus lubas starditoetuse saajal taotleda ka kasvutoetust juhul, kui starditoetuse projekt oli lõpetatud. Kuna meetmes on vahendeid vähe ning täiendavate vahendite leidmine meetmesse toimub teiste ettevõtlustoetuste arvelt, siis leiti, et on otstarbekas lasta alustaval ettevõtjal otsustada, kas ta taotleb starditoetust või kasvutoetust.

Edaspidi jääb alles ka võimalus taotleda ettevõtlusega alustamise toetust Töötukassast ning seejärel kasvutoetust, kuid mitte starditoetust.

Artikkel ilmus Kaubandus-Tööstuskoja Teatajas.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Koidu Mölderson

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad