Pangad kulutasid eurole üleminekule 15 miljonit eurot

Eesti pankadel ulatusid eurole ülemineku kulud 15 miljoni euroni (235 miljonit krooni), seda nii investeeringute kui ka tööjõupanusena, ütles pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt.

"Pangaliidu peatähelepanu oli 2010. aastal suunatud eurole üleminekule ning sellega seotud kommunikatsioonile. Kuna ettevalmistustööd oli põhjalikud, kulges euro käibelevõtt pankadele ja nende klientidele edukalt ja plaanipäraselt," lisas ta.

Järgnevatel aastatel pöörab pangaliit muuhulgas tähelepanu maksesüsteemide ning elektroonilise panganduse arendamisele ja finantsharidusele, otsustas aastakokkuvõtteid teinud liidu juhatus.

Kokkuvõtteid tehes selgus, et pangaliit osales aktiivselt õigusloomes, maksesüsteemide keskkonna arendamises ning tarbijasuhete ning tarbijate teadlikkuse valdkondades, teatas pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Mullu kasvas pangaliidu liikmete arv 12ni, kui sügisel astus liikmeks Soome Pohjola Banki Eesti filiaal. 16. juunil valiti erialaliidu uueks juhatuse esimeheks SEB Panga juht Riho Unt.

Pangaliidu juhatus kinnitas liidu tegevuse prioriteedid aastaiks 2011–13. Vaatamata interneti- ja mobiilipanganduse võidukäigule Eestis tähtsustab liit maksesüsteemide ja elektrooniliste pangateenuste arendamist, et teha teenused klientidele veelgi kättesaadavamaks ja mugavamaks.

Panganduse ja laiemalt majanduse efektiivsema toimimise eelduseks on õigusselguse ja õiguskindluse tagamine ning heade õigusloome tavade järgimine. Riigil tuleks vältida ülereguleerimist ning julgustada erinevaid majandusharusid, et need rakendaks oma tegevuses rohkem iseregulatsiooni, leiab pangaliit.

Endiselt peab pangaliit oluliseks finantshariduse arendamist. "Eesmärgiks on, et elanikkond mõistaks laiemalt, kuidas toimib majandus ning pangandus ja kuidas tuleks teha isiklikke finantsotsuseid," selgitas Riho Unt. Samuti peab liit oluliseks nii pangaklientide kui ka pankade administratiivse koormuse vähendamist.

Osale arutelus

  • Indrek Kald, Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad