3. märts 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

KUIDAS palgata välismaalast?

Et palgata välismaalast, tuleb esmalt läbi sõeluda kohalikud kandidaadid ning näidata töötukassale, et vajalik kandidaat on vaja nn sisse tuua.

Mõistetavalt kulub välismaalase palkamisele rohkem aega ja vaeva kui Eesti töötaja töölevõtmisele.

“Kogu protseduur ise on suhteliselt pikk, alates mõttest kuni töötaja reaalse tööle tulekuni võib minna kolm kuud. Kui bürokraatiat ei karda, siis pole põhjust ka mitte värvata,” julgustas välismaalaste palkamise kogemusega Webmedia personalispetsialist Katre Meos.

Töötukassa soovitab tööandjal alustada kolmenädalase avaliku konkursi korraldamisega Eestis. Kui sobivat kandidaati ei leita, saab taotleda töötukassa luba välismaalase töölevõtmiseks, rääkis töötukassa teenusejuht Imbi Must. “Aitame otsida sobivaid kandidaate ka töötukassas arvel olijate hulgast,” lisas ta. Kolmenädalast avalikku konkurssi saab tasuta teha töötukassa iseteenindusbüroo kaudu. Lisaks võib kuulutada tööportaalides ja  üle- eestilise levikuga päevalehes, selgitas Must.

Taotlus peab olema põhjendatud. Töötukassasse luba taotlema minnes soovitab Meos kaasa võtta taotluse välismaalase palkamiseks, tulevase töötaja passi, kõik tema haridust ja töökogemust tõestavate dokumentide koopiad ja ka avaliku konkursi tegemist tõendava töökuulutuse koopia.

Must lisas, et töötukassale esitatud taotluses peaks olema põhjendatud, miks just seda inimest palgata soovitakse.

Advokaadibüroo Tark Grunte ja Sutkiene advokaat Andreas Veeret rääkis nädala alguses toimunud Äripäeva seminaril “Põletavad teema töölepingu seaduses”, et välismaalase tähtajalise elamisloa annab politsei- ja piirivalveamet kuni kaheks aastaks ning seda on võimalik korraga pikendada viieks aastaks. Ühtlasi juhtis ta tähelepanu, et välismaalase elamisloas määratakse kindlaks tema Eestis töötamise tingimused, tööandja, ametikoht ja töö tegemise koht ning neid rikkuda ei tohi. Tingimuste rikkumine toob ettevõttele kaasa väärteomenetluse ja maksimaalselt 3200eurose trahvi.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, osta selleks päevapilet SIIT.

Autor: Lemmi Kann, Kadrin Karner

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700