Raamatupidajate lemmikud veebruaris: TOP 10

Vaata, millised olid veebruaris need teemad ja 10 lugu, mis raamatupidaja.ee lugejatele kõige rohkem korda läksid.

1.  7 püha reeglit iga palgatöötaja jaoks
Ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju pani kirja 7 reeglit, mida palgatöötaja peaks pühaks pidama. „Häda sellele, kes neid ei mõista – lõppkokkuvõttes rikub ta ainult kolleegide ja iseenda närve,“ kuulutab Paju.

2. 10 soovitust elektroonilise majandusaasta aruande esitamiseks
Elektrooniline majandusaasta aruanne tuleb esitada aruandluskohustuslastel, kelle aruandeperiood algab 2009. aasta 1. jaanuaril või hiljem. AS Deloitte Audit Eesti manager Kersti Ruut pani kirja 10 soovitust, mis aitavad üle karidest, mis majandusaasta aruande esitamisel tekkida võivad.

3. 12 olulist asja tuludeklaratsiooni täitjale
Swedbanki Eraisikute Teabekeskus tuletab meelde, mis on 12 olulist punkti, mida tuludeklaratsiooni täites meeles pidada tuleb.

4. Haigusleht üheks päevaks?
Küsimusele, kas töötaja võib töölt puududa ühe päeva kaupa esitamata haiguslehte, andis vastuse advokaadibüroo advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

5. Juhatuse liige - ettevaatust enda ühinguga tehingu tegemisel!
Juhatuse liikme poolt ühingu nimel tehingu tegemine iseendaga või tema juhatuse liikme poolt esindatava teise juriidilise isikuga võib nõuete täitmata jätmisel kaasa tuua tehingute tühisuse või tühistamise, hoiatas advkaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets advokaat Klen Laus.

6. Küsitlus: maksutagastus läheb vajalikeks ostudeks ja võlgade katteks
Tulumaksutagastusest saadavad summad lähevad suures osas endiselt „nina vee peal hoidmiseks“ ja hädavajalike kulutuste peale, mida ilma selle lisarahata oleks raske teha, selgus raamatupidaja.ee küsitlusest.

7. Mis saab hüpoteegist kui tagatav laenuleping on tühine?
Hüpoteegilepingus tagatavate nõuete sätestamine võib mõnikord osutuda tavapärasest komplitseeritumaks ja sisaldada riske, millele võib-olla lepingupooled kohe ei mõtle, kirjutas advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets advokaat ergo Blumfeldt.

8. Pankrot: mis saab lapsehoolduspuhkusel olijatest?
Tööandja pankrot on ainuke põhjus, mis lubab lapsehoolduspuhkusel viibijat koondada, ning oma töökohta pole võimalik tagasi saada ka siis, kui uus omanik ettevõtte üle võtab, märkis Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

9. Taliga: töölepingu seadust tuleb muuta
Ametiühingud esitavad märtsis sotsiaalministeeriumile ettepanekutepaketi töölepingu seaduse muutmiseks, teatas täna, linnade ja valdade päeval Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga.

10. Isiklik parkimiskoht - juriidilise kokkuleppe küsimus
Lumerohke talv on tekitanud küllaltki palju poleemikat seoses kortermajade juures paiknevate parkimiskohtade kasutamisega. Advokaadibüroo Aivar Pilv advokaat Kairi Tuulmägi pani kirja, kuidas parkimisprobleemidele lahendust leida fikseerides parkimiskohad kaasomanike kasutuskorra kokkuleppega.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad