Kuidas peab töölepingus fikseerima summeeritud tööaega?

Küsimus: Kas töölepingus peab konkreetselt kirjas olema summeeritud arvestusperioodi pikkus või piisab, kui on öeldud, et töötaja töötab summeeritud ajaga, samuti on lepingus kirjas on tööajakava teatavakstegemise tingimused, aga arvestusperioodi pikkus sätestatakse näiteks töökorralduse reeglites?Kui arvestusperiood on 3 kuud, aga juhtus nii, et töötaja näiteks kokkuleppel tööandjaga perioodi teisel kuul ei töötanud (või töötas väga vähe tunde), kas siis tuleb töötajale maksta miinimumpalk? Või makstakse tegelikult töötatud tundide alusel ehk siis mittetöötamise korral töötaja tasu ei saa?

Vastus: Meie seisukoht on, et summeeritud tööajaarvestuse puhul on oluliseks tingimuseks ka arvestusperioodi pikkus, mis seega tuleks töölepingus kokku leppida. Kuna arvestusperioodi pikkus võib märgatavalt mõjutada töötaja töötasu (nt ületundide tekkimine või puudumine), oleks meie hinnangul korrektsem see kokku leppida, mitte jätta tööandjale ühepoolselt kindlaks määrata.
 
Meile teadaolevalt on erinevaid seisukohti selles osas, kuidas toimub tasustamine juhul, kui töötaja osal arvestusperioodist töötab väga vähe või üldse mitte, kuid meie hinnangul tuleks sellisel juhul maksta töötajale vähemalt valitsuse kehtestatud alammäär.
 
Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad