Alla 10-eurost tulumaksu tagastatakse vaid avaldusega

Kes soovivad riigilt tagasi saada enammakstud tulumaksu, mis jääb alla 10 euro, peavad maksu- ja tolliametile (MTA) avalduse esitama.

Tänavu tõusis automaatselt tagastatava enammakstud tulumaksu alampiir 50 kroonilt 10 eurole (156,466 kr), mis tähendab, et kui tagasi küsitavat tulumaksu on vähem, jääb raha maksumaksja ettemaksukontole.

"Tegelikult on võimalik tagasi saada ka alla 10-eurone tagastus. Selle jaoks tuleb aga teha eraldi avaldus MTA-le, kas siis läbi e-maksuameti/e-tolli teadete, saata see e-kirjaga, mis allkirjastatud digiallkirjaga või saata avaldus paberil MTA teeninduskohta. Lihtsalt automaatselt ei tagastata alla 10 eurot jäävat summat," vastas maksuamet Äripäeva järelpärimisele.

Sellele, kui palju enammakstud tulumaksu mullu intressivabalt riigi käsutusse jäi, otsest vastust pole. Füüsilise isiku tuludeklaratsiooni koondaruandes eelmise aasta kohta oli vahemikus 1-50 krooni lõpptulemiks 24 079 juhtu ja summaks 163 067 krooni. Võttes arvesse, et alla 50-krooniseid määramisi arvestusse ei kantud, oli tõenäoliselt tegemist tagastusnõuetega.

Kui palju avaldusi kuni 50-kroonise tulumaksu tagasisaamiseks mullu esitati, ei osanud maksuamet öelda, kuna on keeruline eristada, mis aasta raha või millest tekkinud raha maksumaksja eraldi avaldusega tagasi küsis.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad