Alla 10-eurost tulumaksu tagastatakse vaid avaldusega

Kes soovivad riigilt tagasi saada enammakstud tulumaksu, mis jääb alla 10 euro, peavad maksu- ja tolliametile (MTA) avalduse esitama.

Tänavu tõusis automaatselt tagastatava enammakstud tulumaksu alampiir 50 kroonilt 10 eurole (156,466 kr), mis tähendab, et kui tagasi küsitavat tulumaksu on vähem, jääb raha maksumaksja ettemaksukontole.

"Tegelikult on võimalik tagasi saada ka alla 10-eurone tagastus. Selle jaoks tuleb aga teha eraldi avaldus MTA-le, kas siis läbi e-maksuameti/e-tolli teadete, saata see e-kirjaga, mis allkirjastatud digiallkirjaga või saata avaldus paberil MTA teeninduskohta. Lihtsalt automaatselt ei tagastata alla 10 eurot jäävat summat," vastas maksuamet Äripäeva järelpärimisele.

Sellele, kui palju enammakstud tulumaksu mullu intressivabalt riigi käsutusse jäi, otsest vastust pole. Füüsilise isiku tuludeklaratsiooni koondaruandes eelmise aasta kohta oli vahemikus 1-50 krooni lõpptulemiks 24 079 juhtu ja summaks 163 067 krooni. Võttes arvesse, et alla 50-krooniseid määramisi arvestusse ei kantud, oli tõenäoliselt tegemist tagastusnõuetega.

Kui palju avaldusi kuni 50-kroonise tulumaksu tagasisaamiseks mullu esitati, ei osanud maksuamet öelda, kuna on keeruline eristada, mis aasta raha või millest tekkinud raha maksumaksja eraldi avaldusega tagasi küsis.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad