Uuring: kolmveerand IT-eelarvest kulub igapäevakuludeks

Maailma suurima majandustarkvara tootja SAP AG poolt viiesaja Euroopa suurettevõtte IT-juhi seas läbiviidud küsitluse kohaselt kulub 77% firma IT-eelarvest igapäevaste hädavajalike protsesside elushoidmiseks ning arendusel on marginaalne roll.

Uuringust selgus, et Euroopa suurfirmade IT-kulud jaotuvad 40% igapäevategevustele, 37% tarkvarakindlustusele ning vaid 23% innovatsioonile, kuigi ideaalis peaks viimase osakaal olema eelarvest vähemalt 30 protsenti.

Kolmandik küsitlusele vastanutest mainis, et nende ettevõtte praegune IT-strateegia tähendab vaid hädavajalike igapäevategevuste käimashoidmist ning 44 protsenti kinnitas, et vähene investeerimine innovatsiooni on mõjutanud negatiivselt nii äritulemusi kui produktiivsust.

SAP Estonia juhataja Tiit Partsi sõnul on Eestis kulude jaotus Euroopa keskmisele üpris sarnane.

“IT-arenduse osakaal on ka Eestis teisejärguline ja äri optimeerivaid protsesse lükatakse tihtipeale viimase hetkeni edasi,” ütles Parts ja lisas, et siiski sundis tarkvara eurole ümberkohandamisega tegelemine paljusid kohalikke ettevõtted tarkvara kaasajastama.

“Euroopas läbiviidud uuringute kohaselt on ettevõtetel, mille arenduse osakaal IT-eelarvest on üle 40 protsendi kõrgem tasuvus ja keskmine tulu,” lisas Parts.

SAP AG poolt kaheksas riigis läbiviidud küsitluses osales viissada enam kui 10 000 töötajaga suurfirma IT-osakonna juhtivtöötajat.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad