Uuring: kolmveerand IT-eelarvest kulub igapäevakuludeks

Maailma suurima majandustarkvara tootja SAP AG poolt viiesaja Euroopa suurettevõtte IT-juhi seas läbiviidud küsitluse kohaselt kulub 77% firma IT-eelarvest igapäevaste hädavajalike protsesside elushoidmiseks ning arendusel on marginaalne roll.

Uuringust selgus, et Euroopa suurfirmade IT-kulud jaotuvad 40% igapäevategevustele, 37% tarkvarakindlustusele ning vaid 23% innovatsioonile, kuigi ideaalis peaks viimase osakaal olema eelarvest vähemalt 30 protsenti.

Kolmandik küsitlusele vastanutest mainis, et nende ettevõtte praegune IT-strateegia tähendab vaid hädavajalike igapäevategevuste käimashoidmist ning 44 protsenti kinnitas, et vähene investeerimine innovatsiooni on mõjutanud negatiivselt nii äritulemusi kui produktiivsust.

SAP Estonia juhataja Tiit Partsi sõnul on Eestis kulude jaotus Euroopa keskmisele üpris sarnane.

“IT-arenduse osakaal on ka Eestis teisejärguline ja äri optimeerivaid protsesse lükatakse tihtipeale viimase hetkeni edasi,” ütles Parts ja lisas, et siiski sundis tarkvara eurole ümberkohandamisega tegelemine paljusid kohalikke ettevõtted tarkvara kaasajastama.

“Euroopas läbiviidud uuringute kohaselt on ettevõtetel, mille arenduse osakaal IT-eelarvest on üle 40 protsendi kõrgem tasuvus ja keskmine tulu,” lisas Parts.

SAP AG poolt kaheksas riigis läbiviidud küsitluses osales viissada enam kui 10 000 töötajaga suurfirma IT-osakonna juhtivtöötajat.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad