E-deklaratsiooni on esitanud juba 139 920 inimest

Täna kella kaheks oli tuludeklaratsiooni elektrooniliselt täitnud juba 139 920 inimest. Nende andmete põhjal kuulub tagastamisele 28,3 miljonit eurot (443,4 miljonit krooni) ning juurde tuleb tulumaksu maksta summas 430 223 eurot ( 6,7 miljonit krooni).

Maksu- ja tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul oodatakse sel aastal kokku 655 000 deklareerijat, mis on sama palju kui aasta tagasi. Eelmisel aastal esitas 92 % oma tuludeklaratsiooni elektrooniliselt ning esimese päeva lõpuks esitas mullu oma tuludeklaratsiooni elektrooniliselt 218 670 inimest.

Elektroonilise deklareerimise aktiivsus toob mõistagi kaasa kõrgendatud koormuse ka maksu- ja tolliameti serveritele, kuid Udde märkis, et nii nagu viimase 5 aasta jooksul, ei ole ka tänavu tõrkeid ette näha.

E-maksuameti kaudu tuludeklaratsiooni esitanutele alustab maksu- ja tolliamet enammakstud tulumaksu tagastamist 28. veebruaril. Kui deklaratsioon ei vaja automaatse, esmase kontrollimise tulemusena täiendavat kontrolli, tagastatakse tulumaks maksumaksja pangakontole viie tööpäeva jooksul pärast deklaratsiooni esitamist.

Tasub teada

Lisainfot ja abi saab MTA kodulehel olevast teemaveebist http://www.emta.ee/tuludeklareerimine

Info saamiseks võib oma küsimuse saata ka maksu- ja tolliameti kodulehel avatud foorumile http://foorum.emta.ee/  , kus spetsialistid sellele vastavad.

Infotelefonid, kuhu saab samuti info saamiseks helistada on järgmised: 1811 - deklareerimise kohta käivad küsimused; 880 0811 - info füüsiliste isikute maksustamise kohta; 880 0815 - abi elektroonilisel deklareerimisel ja e-maksuameti/e-tolli kasutamisel.

Infotelefonid töötavad esmaspäevast neljapäevani kl 8.30-16.30 ja reedeti 8.30-15.30.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad