Maksuvõlg mõjutab tulevikus maksutagastuse kiirust

Alates järgmisest aastast kaob maksuvõlglastele ja tuludeklaratsiooni esitamisega hilinejatele võimalus saada tulumaks tagasi kuni viie tööpäeva jooksul.

Maksu- ja tolliameti peadirektori Enriko Aava sõnul tänavu tulude deklareerimise osas olulisi muudatusi ei ole, küll aga on ametil midagi uut pakkuda 2012. aastaks.

"Järgmisel aastal jätkub õiguskuulekatele klientidele kuni 5-tööpäevane tagasimakse soodustus – ehk neile, kes on maksud õigeaegselt deklareerinud, esitanud tuludeklaratsiooni elektrooniliselt ning kel pole ajavahemikus 15.02.2011-14.02.2012 maksuvõlga, sealhulgas maamaksu võlga," selgitas Aav.

Selle aasta peamine muudatus puudutab õppelaenu - 2010. aasta tuludest ei saa enam maha arvestada õppelaenu intresse.

„Suurt muutust see ei too, kuna moodustab ainult 0,4% kõikidest soodustustest,“ ütles MTA teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. Samuti ei saa enam maha arvestada ametiühingu sisseastumis- ja liikmemakse ega annetusi erakondadele.

Tähele tuleb panna ka seda, et eelmise aasta tulud deklareeritakse kroonides, kuid tagastus ja juurdemakse tehakse juba eurodes. Maksusumma määratakse maksumaksjale soodsamas suunas ehk määratakse alates 10 eurost (156,47 kroonist), eelmisel aastal oli see summa 50 krooni. Ilma avalduseta tagastatakse tulumaksu summa, mis on vähemalt 10 eurot ehk 156,47 krooni, eelmisel aastal oli summaks 50 krooni, selgitas Udde.

Kõik tuludeklaratsioonid läbivad esmase automaatse kontrolli, mille põhjuseks on 2010. aastal võetud laen, maksuameti ja maksumaksja andmete erinevused ning juhuslik valik.

Eelmisel aastal tehti järelkontrolli 7264 maksumaksjale ning neist 4834 inimest pidid tegema juurdemakseid kogusummas 21,6 miljonit krooni. Tagastamata jäeti mullu üle 14 miljoni krooni 6152 isikule.

Kõige sagedamini jäeti eelmisel aastal esitamata andmed välismaal teenitud tulu kohta.

Udde rõhutas, et kui inimesel tekib kahtlus, kas tal üldse on kohustus deklaratsiooni esitada, tasub seda ikkagi teha.

Alates homsest saab e-maksuametis kinnitada eeltäidetud tuludeklaratsioone.
E-maksuameti kaudu tuludeklaratsiooni esitanutele alustab MTA tulumaksu tagastamist 28. veebruaril.
Tulumaksu tagastamise üldine tähtaeg on 1. juuli.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Katre Pilvinski, Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad