Ettevõtlusega alustajad eelistavad OÜd FIEle

Inimesed, kes plaanivad alustada mikroettevõtlusega, eelistavad füüsilisest isikust ettevõtja staatusele OÜd, selgus raamatupidaja.ee küsitlusest.

Raamatupidaja.ee küsis oma lugejatelt, kumba ettevõtlusvormi eelistatakse – kas FIEt või OÜd.

Küsitlusest selgus, et nendest, kes alles plaanivad mikroettevõtlusega alustada, asutaksid 64% pigem OÜ ning vaid 4% alustaks tegevust FIEna.

Teised küsitluses osalejad juba tegutsevad FIEna ning suurem osa neist  - 19% vastanuist ei kavatse FIE staatusest loobuda. 13% küsitluses osalenutest plaanib aga oma senise FIE vormi OÜ vastu vahetada.

Ka leidsid raamatupidaja.ee lugejad, et maksuamet võiks olla abistavamaks ja nõuandvamaks pooleks, mis puudutab FIE maksude maksmist ja nende kontrolli.

„Ei ole vaja kohe hakata hirmutama ja karistama, kui inimene on kogemata andmete esitamisel eksinud. Tundub, et praegu on sanktsioonid liiga ranged. Üldiselt jääb mulje, et FIE-d on ka veidi ära hirmutatud just seetõttu, et nad vastutavad kogu isikliku varaga. Juba see pärsib tegevust, sest ei teata , mida oodata ja millele kindel olla,“ kirjutab lugeja, kelle hinnangul vajaks seadus selles aspektis ümber tegemist.

Teine füüsilisest isikust ettevõtja märgib, et lisaks kogu oma varaga vastutamisele on ka FIE-de maksekoormus on liialt suur - üle 50% tulust.

„Kes tahab olla FIE, kui riik konkreetselt põrmustab ta? FIEdel võiks samuti olla võimalus eksisteerida nagu äriühing,“ kirjutab ta ja lisab, et temalgi on tunne, et maksuametil on vaid karistav funktsioon.

„Meie riigi inimestele meeldibki selline mõtteviis, et iga asja eest peab karistama. Kas ikka peab?“

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad