Ettevõtlusega alustajad eelistavad OÜd FIEle

Inimesed, kes plaanivad alustada mikroettevõtlusega, eelistavad füüsilisest isikust ettevõtja staatusele OÜd, selgus raamatupidaja.ee küsitlusest.

Raamatupidaja.ee küsis oma lugejatelt, kumba ettevõtlusvormi eelistatakse – kas FIEt või OÜd.

Küsitlusest selgus, et nendest, kes alles plaanivad mikroettevõtlusega alustada, asutaksid 64% pigem OÜ ning vaid 4% alustaks tegevust FIEna.

Teised küsitluses osalejad juba tegutsevad FIEna ning suurem osa neist  - 19% vastanuist ei kavatse FIE staatusest loobuda. 13% küsitluses osalenutest plaanib aga oma senise FIE vormi OÜ vastu vahetada.

Ka leidsid raamatupidaja.ee lugejad, et maksuamet võiks olla abistavamaks ja nõuandvamaks pooleks, mis puudutab FIE maksude maksmist ja nende kontrolli.

„Ei ole vaja kohe hakata hirmutama ja karistama, kui inimene on kogemata andmete esitamisel eksinud. Tundub, et praegu on sanktsioonid liiga ranged. Üldiselt jääb mulje, et FIE-d on ka veidi ära hirmutatud just seetõttu, et nad vastutavad kogu isikliku varaga. Juba see pärsib tegevust, sest ei teata , mida oodata ja millele kindel olla,“ kirjutab lugeja, kelle hinnangul vajaks seadus selles aspektis ümber tegemist.

Teine füüsilisest isikust ettevõtja märgib, et lisaks kogu oma varaga vastutamisele on ka FIE-de maksekoormus on liialt suur - üle 50% tulust.

„Kes tahab olla FIE, kui riik konkreetselt põrmustab ta? FIEdel võiks samuti olla võimalus eksisteerida nagu äriühing,“ kirjutab ta ja lisab, et temalgi on tunne, et maksuametil on vaid karistav funktsioon.

„Meie riigi inimestele meeldibki selline mõtteviis, et iga asja eest peab karistama. Kas ikka peab?“

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

Uudised

Tööriistad