Töötus jaanuaris eelmise kuuga võrreldes kasvas

Jaanuaris võttis end töötuna arvele rohkem inimesi kui eelmistel kuudel ning kokkuvõttes registreeritud töötute arv jaanuaris võrreldes detsembriga kasvas. Kuu lõpus oli töötuna arvel 66 810 inimest ehk 10,3% 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Jaanuaris registreeris end töötukassas 8 899 uut töötut ja arvelolek lõpetati 7 522 töötul. Uute registreeritud töötute arv oli jaanuaris kõrgem eelmiste kuude tasemest nagu see on olnud ka kõigil eelnevatel aastatel, teatas töötukassa.

Samas oli jaanuari jooksul töötuna arvel kokku 72 819 inimest ehk neljandiku võrra vähem kui eelmise aasta jaanuaris. Kõrgeim oli registreeritud töötus oli 2011. aasta jaanuaris endiselt Ida-Virumaal (16,1%) ja madalaim Jõgevamaal (7%).

Võrreldes detsembriga oli suurem ka arveloleku lõpetamiste arv. Ligikaudu poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks jaanuaris oli tööleminek. Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele töötukassa andmetega töötuskindlustusmakse laekumise kohta võib väita, et tegelik ametlikult hõivesse liikujate osakaal on kõrgem, sest kõik inimesed ei teata töötukassale, et nad on leidnud uue töökoha.

Sarnaselt eelnevatele aastatele lisandus jaanuaris rohkem tööpakkumisi kui detsembris. Jaanuari jooksul lisandus 3 068 uut tööpakkumist, mis on ligi 20% rohkem kui detsembris. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 5 301. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli teenindus- ja müügitöötajatele (18%), seadme- ja masinaoperaatoritele (17%) ning keskastme spetsialistidele ja tehnikutele (16%).

Jaanuaris kulus aktiivsetele tööturumeetmetele ligi 1,7 miljonit eurot. Töötukassa maksis jaanuaris töötuskindlustushüvitist 14 778 inimesele ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 291 eurot ning hüvitise maksmiseks kulus kokku 3,8 miljonit eurot. Ligikaudu 64 euro suurust töötutoetust sai jaanuaris 11 724 inimest ehk 16% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa jaanuaris 616 inimesele. Keskmine jaanuaris määratud hüvitis oli 1 177 eurot ja hüvitise kulu oli 740 tuhat eurot.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa jaanuaris 99 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 1 344 eurot ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal jaanuaris 218 tuhat eurot.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad