Ligi: e-arved säästavad riigi raha

Rahandusministeerium saadab kooskõlastusele ministri määruse, mille järgi peavad kõik riigiasutused lähiaastatel üle minema riigi raamatupidamist ühetaoliseks ja läbipaistvamaks muutvale e-arvete lahendusele.

„E-arvete keskkond tõhustab raamatupidajate tööd, vabastades nad arvete käsitsi sisestamisest majandusarvestuse infosüsteemi,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi lisades, et riigiasutuse juhile annab lahendus parema ülevaate arvete liikumisest ja staatusest ning võimaluse olla korrektsem partner oma tarnijatele.

Riigiasutustele laekub aastas kokku ligi 520 000 ostuarvet, e-arvete keskkond võimaldab nende pealt aastaga ligi 30 kordset kokkuhoidu. Ühe e-arve käitlemisele kulub hinnanguliselt 40 eurosenti, paberarve maksab riigile ligi 13 eurot.

Ühtne süsteem muudab riigiasutuste rahakasutuse läbipaistvamaks ning aitab senisest paremini hinnata maksumaksja raha kulutamise otstarbekust.

„Efektiivsema arvete käsitlemise nimel on mõistlik, et tugitegevuste korraldamisel kasutaksid kõik arvete kooskõlastajad ja raamatupidajad ühte infosüsteemi. E-arvetele üleminekuks kasutatav keskne infosüsteem tuleb kehtestada riigiasutustele ühiselt. See säästab oluliselt ka riigi raha," sõnas rahandusminister.

E –arvete lahenduse kulud kaetakse rahandusministeeriumi poolt valitsuse eraldatud tugiteenuste tsentraliseerimise projekti eelarvest. Esimesena ühinevad e-arvete lahendusega rahandusministeeriumi ja justiitsministeeriumi valitsemisala asutused. Keskkond võetakse igapäevatöös kasutusele 1. märtsist 2011.

Rahandusministri määruse järgi asuvad riigi ühist majandusarvestustarkvara SAP rakendavad riigiasutused kasutama rahandusministeeriumi hangitud ostuarvete digitaliseerimise, e-arvete menetluse ja SAP-ga infovahetuse teenust hiljemalt 1.jaanuaril 2012.

Riigiasutustele pakub e-arvete lahendust Eesti Posti tütarfirma E-arvete Keskus. Leping rahandusministeeriumi ja E-arvete keskuse vahel sõlmiti möödunud nädalal.

Aasta tagasi alguse saanud riigi raamatupidamise tsentraliseerimise projekti tulemusena on  raamatupidamise üksuste arv vähenenud 202 üksuselt 125-le. E-arvete lahendus on selle suuna teine etapp. Ostuarvetega tegeleb riigiasutuses kokku ligi 130 raamatupidajat.
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad