E&Y: rahvusvaheline juhtimismeeskond  tuleb kasuks

Juhtimine.ee vahendab ajakirja Fortune, kus Ernst & Young tegevjuht James S. Turley kirjutab, et juhid on hakanud mõistma, et juhtimismeeskondadesse erinevate kultuuritaustadega inimeste kaasamine aitab neil paremaid tulemusi saavutada, aga tegelikkuses rakendavad seda vähesed.

Siin on tema soovitused, mida tasub kaaluda igal uuele turule mineval ettevõttel:

* Kiirenda.
Tänases kiirelt muutuvas maailmas peavad otsused ja reageeringud olema kiired. See eeldab, et juhtkond peab suutma näha olukorda erinevatest vaatenurkadest ning suutma infot kiirelt töödelda, organisatsiooni struktuur peab võimaldama otsustamist ja tegutsemist ilma liigsete kooskõlastusteta.
 
* Ole avatud ja valmis improviseerima.
Kui tegutsed mitmel turul, siis pead arvestama sellega, et mõned turud kasvavad aeglasemalt, kohalikud regulatsioonid ja tavad on erinevad jne. Juhid peavad alguses panema suurt tähelepanu kohaliku konteksti õppimisele. Teistel turgudel toiminud ärimudelid, kampaaniad ja põhimõtted võivad osutuda mitte toimivateks ning uued lahendused tuleb leida nö käigupealt.
   
* Vali.
Leia aega ning toeta homseid liidreid, kes mõtlevad, tegutsevad ja näevad välja Sinust erinevad. On vana tõde, et erinevuste toetamine loob konkurentsieeliseid, samuti on palju olnud juttu sellest, et kohalikke tegevusi võiks juhtida kohalik juht. Taiplikud äriliidrid eelistavad veel ka juhte, kellel on kogemusi ja oskuseid tegutsemiseks rahvusvaheliselt ning erineva arengutasemega turgudel.
   
* Anna volitused.
Kohalikele juhtidele tuleb küll anda suur tegutsemis- ja otsustamisvabadus, aga firmakultuur ja põhiväärtused on need, mis peavad olema ühtsed ning mis on nagu organisatsiooni koos hoidev liim. Tänases maailmas ei toimi enam traditsiooniline äri ajamise viis, kus kopeeritakse ühe turu kogemused ja ärimudelid teisele turule muutmatul kujul.

Loe Fortune'i SIIT.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Juhtimine .ee

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad