KPMG: keerulised regulatsioonid pärsivad ettevõtete tegevust

Üle 90 protsendi tippjuhtidest leiab, et nende firma edu sõltub keeruliste äriküsimuste lahendamisest, seda eriti regulatiivsete nõuete ning infojuhtimise valdkonnas, näitab KPMG Internationali 22 riigis läbiviidud uuring.

Vaid alla poole uuringus vastanutest arvab, et nende sammud keerukuse juhtimisel on olnud tõhusad.

Uuring Confronting Complexity: How business globally is taking on the challenges and opportunities näitas, et 70 protsendi juhtide arvates on „keerukus“ üks ettevõtte ees seisvatest suurimatest küsimustest. Ettevõtete tegevuskeskkonda raskendavad regulatiivsed küsimused, infojuhtimine, riiklik järelevalve, muutuvad tegevusmudelid, innovatsiooni kiirus, maksupoliitika ja teised tegurid.

“KPMG uuring näitab, et kuigi keerulised teemad avaldavad organisatsioonide tegevusele üha enam survet, on väga head võimalused neil, kes mõtlevad teistmoodi ning suudavad võimalikud takistused muuta konkurentsieeliseks. Me näeme, et ettevõtted suunavad oma tähelepanu üha enam keeruliste teemade juhtimisele, et olla võimaluste ärakasutamisel paremas positsioonis,“ ütles KPMG vanempartner Balti riikides ja Valgevenes Stephen Young.

KPMG uuring näitab, et ettevõtted tegelevad hoolega keeruliste teemade lahkamisega, seda eriti infojuhtimise, äri organiseerimise ja personalipoliitika valdkondades.

„Kõige tõhusamaid samme on astutud infojuhtimise, ettevõtte reorganiseerimise, uutesse riikidesse ja piirkondadesse investeerimise ning ühinemiste ja ülevõtmiste läbiviimise osas, kuid siiski, vähem kui pool tippjuhtidest arvab, et need sammud on olnud tulemuslikud,“ lisas Young.

Kõige keerukamaks peetakse regulatsioone – nii arvab pea kolmveerand vastanutest. Regulatsioonidega on seotud ka riiklik järelevalve, mis on 60 protsendi vastanute arvates üks suuremaid keerukuse põhjuseid. Uuringust tuleb välja, et regulatsioonide puhul on suurimaks puuduseks nende globaalne ühtlustamatus: 90 protsenti vastanutest arvas, et riigid peaks tegema koostööd, et muuta globaalne regulatiivne keskkond vähem keerukaks.

Keerukate teemade haldamisel läheb vaja uus oskusi, leiab kolmveerand vastanutest. Pole üllatus, et kõige rohkem peetakse keerukusega tegelemiseks vajalikuks uusi oskusi tehnoloogiasektoris, kus 80 protsendi arvates on see kõige tähtsam ülesanne.

Uuringuga saab tutvuda SIIN.

Taust

Uuringu viis 22 riigis KPMG tellimusel läbi Lighthouse Global ning küsitletud firmadest 40 protsendil on ülemaailmne käive üle 1 miljardi USA dollari.

Küsitluse tarbeks intervjueeriti 1400 tippjuhti, nende seas juhatuse liikmeid ja finantsdirektoreid.

Uuring viidi läbi oktoobrist detsembrini 2010 järgmistes riikides: USA, Brasiilia, Kanada, Mehhiko, Ühendkuningriik, Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa, Itaalia, Holland, Hispaania, Rootsi, Šveits, Venemaa, Lõuna-Aafrika Vabariik, Hiina, India, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea ja Austraalia.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad