Tööleping: kas muutmine, lõpetamine või koondamine?

Küsimus: Kui alustatakse tootmisettevõttes uue hoone ehitusega (vana lammutamisega), siis mida teha töötajatega, kes töötavad sööklas, mis asubki lammutatavas hoones? Lammutustööd/uue ehitise valmimine kestavad kuni novembrini 2011. Kuidas lõpetada töötajate töölepingud? Koondada me ei saa, sest sööklas valmistatakse toitu taas uue hoone valmimisel. Töölepingu peatumist uus TLS ei toeta?

Vastus: Meie hinnangul on tegemist siiski pigem koondamise situatsiooniga. Kui tööandja ei saa töö puudumise tõttu täita ca 10 kuu jooksul töölepingut, siis ei ole tööandjal muud võimalust töö mitteandmiseks. Sedavõrd pikk töö puudumine on käsitletav pigem töö lõppemisena, mitte ajutise vähenemisena.

Töölepingu seadus ei kasuta küll enam töölepingu peatumise mõistet. Samas lähtub seadus lepinguvabaduse põhimõttest, nii et mõlema poole nõusolekul oleks võimalik kokku leppida, et pooled on tähtajaliselt teatud perioodiks vabastatud omapoolsete kohustuste täitmisest - töötaja ei täida tööülesandeid ning seega ei arvestata talle ka tasu - või vormistatakse tasustamata puhkus. See on sisult samane varasema töölepingu peatamisega poolte kokkuleppel.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad