Raamatupidajate lemmikud jaanuaris: TOP 10

Vaata, millised raamatupidaja.ee lood kogusid jaanuaris kõige rohkem lugejaid.

1. Vaata, kuidas toimub töötasu maksustamine aastal 2011
Eurole üleminek tõi alates 2011. aastast uued töötasu maksmise aluseks olevad määrad.

2.  Vaata, millised kulud saab tänavu tuludest maha arvata
31. märtsiks tuleb esitada füüsilise isiku tuludeklaratsioon. Eelmise aasta tulude deklareerimises on hulk muutusi aasta varasemaga võrreldes.

3. Vaata, millised tuntud .ee domeenid on veel ripakil
5. jaanuaril lõppes .ee domeenide ümberregistreerimine, tuhanded tuntud .ee lõpuga domeenid olid veel registreerimata, mistõttu võivad need uutele omanikele liikuda.

4.  Mida uut tõi uus aasta tulumaksus
Tulumaksuseaduse uus redaktsioon tõi 1. jaanuarist 2011. a kaasa mitmeid muudatusi ja täiendusi, mis puudutavad väga erinevaid tulumaksuga maksustamise aspekte. Neid valgustas advokaadibüroo Aivar Pilv vandeadvokaat Merilin Valdmaa.

5.  Kuidas arvestada erisoodustusmaksu firma auto kasutamisel
Äripäeva Käsiraamatute foorumis vastas lugeja küsimusele, kuidas erisoodustusmaksu arvestada, kui peetakse sõidupäevikut ja kui sellist sõiduarvestust ei peeta, KPMG Baltics OÜ.

6.  Kuidas saab õiglus olla astmeline?
Astmelist tulumaksu promotakse õiglasemaks kui proportsionaalset. Raadiotehnika süsteemide insener Margus Paap leiab, et see väide on kaheldav. Selle kinnituseks võrdles ta arvutusi tehes kehtivat ja astmelist tulumaksusüsteemi.

7.  Kapital eurodesse – kas suurendamine või vähendamine?
Kui raha pangakontodel konverteeriti eurodesse automaatselt, siis osa- ja aktsiakapitali eurodesse muutmiseks peab iga äriühing ise tegutsema, vormistama rea dokumente ning esitama  need äriregistrile. Kuidas seda teha, selgitasid advokaadibüroo SORAINEN advokaadid.

8.  Riigikohus: võlgniku võib avalikku häbiposti panna
Äriühingust võlglaste juhatuse liikmetel tuleb olla valmis võimaluseks, et võla õigeaegselt tasumata jätmisel võidakse oma nimi leida keset linna asuvast avalikust häbipostist, kirjutas jaanuari algul Tark Grunte Sutkiene advokaat Risto Hübner.

9. Vaata, mis juhtub maksudega aastal 2011
Maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis ja jurist Gaily Kuusik tegid kokkuvõtte maksumuudatustest, mis hakkavad kehtima aastal 2011.

10.  Parts: Eesti riik vajab FIEsid
FIEd on Eesti majandusele vajalikud, neid tuleb kohelda võrdselt teiste ettevõtjatega ja tagada neile võrdsete maksude juures sarnane ligipääs sotsiaalkindlustusele ja tervishoiule, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kommenteerides Raamatupidaja.ee poolt algatatud arutelu FIEde maksustamise üle.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad