Kuidas: tulumaksuga maksustatud dividendide edasine väljamakse

Küsimus: Tütarettevõte maksis 2010.a kevadel emaettevõttele välja dividendi ning tasus sellelt dividendilt ettevõtte tulumaksu.Emaettevõte soovib saadud dividendi omakorda välja maksta emaettevõtte omanikule (füüsiline isik, eesti resident).

Tütarettevõte deklareeris väljamakstud dividendi vorm TSD lisa 7 lahtris 7:
Maksustamisele kuuluv kuni 31.12.1993 lõppenud majandusaastate puhaskasumist ja alates 01.01.2000.a teenitud kasumist maksustamisperioodil väljamakstud dividendide summa.
Lisaks täitis INF1 väljamakse saajate kohta.

Kui õigesti olen aru saanud, siis juba maksustatud dividendi topeltmaksustamist ei ole.

Küsimus:
Emaettevõte maksab dividendi välja. Millisel maksudeklaratsiooni vormil ja millises lahtris peab juba maksustatud dividendi summa uuesti väljamaksmise deklareerima, et vältida topeltmaksustamist?
Lisaks on vaja täita INF11?

Vastus: Emaettevõte sai tütarettevõttelt juba maksustatud dividendid. Kui emaettevõtte maksab saadud maksustatud dividende edasi, siis kasutab ta väljamaksmisel vormi INF 11(vabastusmeetodit), kus tabelis 1 näidatakse kellelt, millal ja kui palju dividende saadi.

Seejärel tuleb täita tabel 2, kus näidatakse saadud dividendide summa ja kui palju tegelikult välja maksti.

Siis täidetakse vorm INF 1, kus näidatakse isikud, kellele dividendid välja makstakse.

Dividendide maksustamise kohta on maksuhalduri kodulehel mitu juhendit. Teil soovitan tutvuda juhendiga, mida leiate Ärikliendile-Maksud ja aktsiisid-Ettevõtte tulumaks-Juhised vormide INF 11, INF 1 ja tõend TD täitmiseks (http://www.emta.ee/index.php?id=27526)

Need juhendid oma olemuselt kehtivad ka pärast 01.01.2011. Nendesse on vaja teha täiendusi, kuid see ei puuduta oluliselt äriühinguid, vaid mitteresidendi püsivat tegevuskohta Eestis.

Maksu- ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

STORA ENSO PACKAGING AS otsib RAAMATUPIDAJAT ja VANEMRAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

13. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad