Keda saab pidada seotud isikuks?

Maksuamet selgitab oma foorumis, keda ja millistel alustel saab tulumaksuseaduse mõistes pidada seotud isikuks.

K: Palun selgitage, kes on tulumaksuseaduses mõistes elukaaslane?

V:
Elukaaslase lisamine seotud isikute näidisloetellu tulumaksuseaduses võimaldab formaalsest mitteseotusest olenemata viidata tegelikule ühisele majanduslikule huvile isikute vahel.

K: Tänan vastuse, eest,kuid palun selgitage, keda loeb maksuhaldur seotud isikute mõistes elukaaslasteks? Kas kuu aega koos elanud paar on elukaaslased? Kas lapsi koos kasvatavad naised on elukaaslased?

V: Isikud võivad olla ka seotud, kui nad ei ole elukaaslased, seda mõistet ei maksa üle tähtsustada, sest seotud isiku mõistes toodud nimekiri ei ole lõplik ega piiratud.
Seotud isiku mõiste muudatuse eesmärk oli keskenduda faktilise seotuse tuvastamisele lähtudes konkreetsetest asjaoludest omavaheliste tehingute maksustamisel.
Elukaaslase mõiste sõnastamise asemel tuleks keskenduda asjaolule, kas isikutel on omavahelisi tehinguid, mille puhul on tegemist siirdehinna moonutamisega või mitte.

K: Lugpeetud maksuhaldur. On tore lugeda, et peaksime keskenduma eelkõige seotud isikute vahelise tehingu võimalikule erinevusele, kuid kui me ei suuda defineerida, eks on seotud isik, siis kuidas peaks neid tehingud võrdlema?

V: Sellegipoolest ei ole tulumaksuseaduse eesmärk defineerida elukaaslase mõistet.
Seotud isiku mõiste on defineeritud tulumaksuseaduse §-s 8, mille kohaselt on seotuse tekkimisel kõige olulisem ühine majanduslik huvi või valitsev mõju, mida tehakse kindlaks konkreetsetele asjaoludele tuginedes.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad