PwC: maailma tippjuhtide optimism on taastunud kriisi-eelsel tasemel

PwC uuringu andmetel on tippjuhtide hulk, kes on veendunud oma ettevõtte tulude kasvus eeloleva 12 kuu jooksul, aastaga suurenenud 31%-lt 48%-ni ja enamik ettevõtjaid plaanib uuel aastal oma töötajate arvu suurendada.

Suurimat kasvupotentsiaali nähakse uute toodete ja teenuste väljatöötamises, suurimaks riskiks peetakse majanduse ebastabiilsust.

Täna õhtul Maailma majandusfoorumil Davosis avalikustatud värske üleilmse tippjuhtide uuringu PwC CEO Survey 2011 tulemused näitavad, et ettevõtjate optimism tulevikuväljavaadete osas on tõusnud globaalse finantskriisi eelsele tasemele: ligi pooled (48%) ettevõtjad on väga kindlad oma ettevõtte müügikäibe suurenemises eeloleva 12 kuu jooksul.

Kui kindlad on tippjuhid, et nende ettevõtte müügikäive eeloleva 12 kuu/ 3 aasta jooksul kasvab?

Tippjuhtide optimism on taastunud kõikjal maailmas, mõnevõrra suuremal määral arenevatel turgudel nagu Hiina ja India ning vähem Lääne-Euroopas, välja arvatud Saksamaal, kus tulude kasvus on väga kindlad tervelt 80% tippjuhtidest.

"Nii Eestis, nagu ka mujal maailmas on ettevõtjad „kaevikutest välja ronimas“ ja aktiivselt kasutamas paranenud majanduskliima võimalusi oma äritegevuse laiendamiseks. Üle poolte küsitletud ettevõtjatest plaanib töötajate arvu eeloleval aastal suurendada," ütles PwC Eesti tegevjuht Ago Vilu.

Märkimisväärseks muutuseks eelmise aasta sama küsitlusega võrreldes on see, et kui aasta tagasi peeti kõige olulisemaks vahendiks käibe kasvatamisel turuosa suurendamist olemasolevatel turgudel, siis viimases uuringus nähakse vähemalt sama olulise kasvufaktorina tootearendust. Uuringut kommenteerinud Ago Vilu sõnul on võitlus traditsioonilise turuosa pärast asendumas võidujooksuga uutele ja innovaatilistele toodetele ja teenustele.

Milles näevad tippjuhid suurimat potentsiaali oma ettevõtete tulude suurendamisel?


Suurima äririskina näevad ettevõtjad endiselt majanduse ebastabiilsust ja/või võimalikku uut langust, kuid täiesti uue riskina on esile kerkinud avaliku sektori eelarvedefitsiit ning sellega kaasnevad võimalikud negatiivsed tagajärjed erasektorile.

Viimaste aastatega võrreldes on tippjuhtide arvates taas oluliselt kasvanud talentide leidmise ja hoidmise tähtsus. Kaks kolmandikku juhtidest usub, et tööjõuturul pole piisaval määral vajalike oskuste ja võimetega töötajaid. Olulise muudatusena varasemate aastatega võrreldes on seejuures suurenenud ettevõtjate valmidus teha avaliku sektoriga koostööd kutsehariduse ja erialase väljaõppe arendamise osas.

Tasub teada

PwC üleilmset tippjuhtide uuringut on läbi viidud 14 aastat,
Annual Global CEO Survey 2011 viidi läbi 2010.a lõpus 69 riigi (s.h Eesti) enam kui 1200 tippjuhi seas ja selle käigus uuriti tippjuhtide kindlustunnet, optimismi ja tulevikunägemusi.
Uuringu täisversiooni (avatud alates 26.jaanuarist) saab lugeda SIIT.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad