Valitsus toetab ettevõtlust tänavu 86,5 mln euroga

Valitsus kiitis täna heaks uuendatud Eesti ettevõtluspoliitika arengukava 2007-2013 ning selle rakendusplaani 2011 aastaks. Ettevõtlust toetavaid tegevusi plaanitakse tänavu rahastada 86,5 miljoni euro ulatuses. Rahastamine toimub riigieelarve ja EL struktuurifondide kaudu.

Arengukava uuendamise tingis vajadus korrastada senist ettevõtluspoliitikat, eriti arvestades majanduskriisi mõjusid ning vahepeal toimunud muudatusi ettevõtluskeskkonnas, teatas riigikantselei.

2011. aasta ettevõtlust toetavate tegevuste üldeesmärk on arendada Eesti ettevõtete jaoks konkurentsivõimelist kasvu- ja tegutsemiskeskkonda. 2011. aasta rakendusplaani tegevused jaotuvad nelja valdkonna vahel, milleks on: teadmiste ja oskuste arendamine; investeeringute toetamine ja kapitalile ligipääsu parandamine; rahvusvahelistumise toetamine ning õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamine. Ettevõtlusega seotud teadmiste ja oskuste arendamiseks nähakse 2011. aastal ette 12, 9 miljonit eurot; investeeringute toetamiseks ja kapitalile ligipääsu tagamiseks 54, 1 miljonit eurot; rahvusvahelistumise toetamiseks 19 miljonit eurot ning õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamiseks ligi 442 tuhat eurot.

Rahastatavate tegevuste tulemuslikkust hinnatakse näiteks ettevõtlusaktiivsuse kasvu, ettevõtete ellujäämismäära, ettevõtete tootlikkuse kasvu, eksportivate ettevõtete arvu suurenemise ja teiste näitajate põhjal.

Kavandatavate tegevuste peamisteks elluviijateks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Sihtasutus KredEx. Vastavalt vajadusele kaasatakse täiendavalt teisi ettevõtlusalaste küsimustega tegelevaid organisatsioone. Õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamise tegevuste kavandamisel langeb juhtiv roll justiitsministeeriumile.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad