Valitsus toetab ettevõtlust tänavu 86,5 mln euroga

Valitsus kiitis täna heaks uuendatud Eesti ettevõtluspoliitika arengukava 2007-2013 ning selle rakendusplaani 2011 aastaks. Ettevõtlust toetavaid tegevusi plaanitakse tänavu rahastada 86,5 miljoni euro ulatuses. Rahastamine toimub riigieelarve ja EL struktuurifondide kaudu.

Arengukava uuendamise tingis vajadus korrastada senist ettevõtluspoliitikat, eriti arvestades majanduskriisi mõjusid ning vahepeal toimunud muudatusi ettevõtluskeskkonnas, teatas riigikantselei.

2011. aasta ettevõtlust toetavate tegevuste üldeesmärk on arendada Eesti ettevõtete jaoks konkurentsivõimelist kasvu- ja tegutsemiskeskkonda. 2011. aasta rakendusplaani tegevused jaotuvad nelja valdkonna vahel, milleks on: teadmiste ja oskuste arendamine; investeeringute toetamine ja kapitalile ligipääsu parandamine; rahvusvahelistumise toetamine ning õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamine. Ettevõtlusega seotud teadmiste ja oskuste arendamiseks nähakse 2011. aastal ette 12, 9 miljonit eurot; investeeringute toetamiseks ja kapitalile ligipääsu tagamiseks 54, 1 miljonit eurot; rahvusvahelistumise toetamiseks 19 miljonit eurot ning õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamiseks ligi 442 tuhat eurot.

Rahastatavate tegevuste tulemuslikkust hinnatakse näiteks ettevõtlusaktiivsuse kasvu, ettevõtete ellujäämismäära, ettevõtete tootlikkuse kasvu, eksportivate ettevõtete arvu suurenemise ja teiste näitajate põhjal.

Kavandatavate tegevuste peamisteks elluviijateks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Sihtasutus KredEx. Vastavalt vajadusele kaasatakse täiendavalt teisi ettevõtlusalaste küsimustega tegelevaid organisatsioone. Õigus- ja ettevõtluskeskkonna arendamise tegevuste kavandamisel langeb juhtiv roll justiitsministeeriumile.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad