Tallinn loob oma tööbüroo

Tallinna linnavalitsus otsustas luua ettevõtlusameti juurde tööbüroo, mis hakkab koordineerima sotsiaalsete töökohtade jagamist.

Abilinnapea Eha Võrk ütles, et tööbüroo loomine on üheks meetmeks tööpuuduse leevendamisel, mida näeb ette ka möödunud aasta detsembris linnavolikogus heakskiidu saanud Tallinna linna teine abipakett.

"Sotsiaalse tööhõive efektiivsemaks koordineerimiseks luuaksegi 25. jaanuarist ettevõtlusameti koosseisus tööbüroo, kus kaks spetsialisti tegelevad igapäevaselt inimeste suunamisega sotsiaalsetele töökohtadele, uute sotsiaalsete töökohtade väljaselgitamisega ja sotsiaalse hõive koordineerimisega, vajadusel ka nõustamisega," selgitas ta.

"Tööbüroosse koondatakse info erinevatelt linna asutustelt ja ettevõtetelt, vajadusel abistatakse sobivate kandidaatide valikul, jälgitakse ning antakse tagasisidet," lisas Võrk. "Nõustaja annab nõu, mida peaks tööotsija tegema, kui soovib saada tööle sotsiaalsele töökohale," märkis abilinnapea.

Sotsiaalsed töökohad on linna eelarve vahendite arvel loodavad ajutised töökohad. Aastail 2011–12 kavandatakse pakkuda töötuks jäänud linlastele kokku ligi 2000 sotsiaalset töökohta. Sotsiaalseid töökohti luuakse erinevates linnaelu valdkondades nagu linnaruumi hooldus ja heakord, sotsiaalhoolekanne, ühistransport jms.

Tööbüroo teenistujad nimetatakse ametisse koosseisuvälistele ametikohtadele. Tööbüroo tarbeks eraldatakse ruumid linnavalitsuse teenindussaalis Vabaduse väljakul. Tööbüroo tegevuse toena on kavas välja töötada veebilahendus nii tööotsijale kui tööpakkujale, milleks luuakse andmekogu, kuhu koondatakse andmed tööpakkujate ja tööotsijate kohta.

Majanduslangusest tuleneva töökohtade vähendamiste tõttu on töötute arv pidevalt kasvanud. Statistikaameti andmeil oli eelmise aasta kolmandas kvartalis töötuse määr jõudnud 15,5%ni, mis teeb Eestis töötute arvuks 105 900 inimest, sh Tallinnas 34 400 inimest.

Statistikaameti novembris avaldatud hinnang tööpuudusele ja tööhõivele III kvartalis näitab, et Eestis oli 106 000 tegelikku töötut ja ligi 9000 heitunut. Tallinna osakaal on stabiilselt olnud üks kolmandik Eesti töötusest (nii statistilisest kui registreeritust), seega on Tallinnas kokku üle 38 000 töise sissetulekuta inimese, teatas linnavalitsus.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad