OÜ osade registrisse kandmine võib muutuda kohustuslikuks

Justiitsministeerium ootab arvamusi, kas praegune osaühingute osade registrisse kandmise süsteem vajab muutmist või mitte.

Õiguskindluse ja käibevõimelisuse suurendamise nimel on kaalumisel võimalus muuta osade registreerimine osaühingutele kohustuslikuks. „Kui muudatused ette võetakse, siis võib tulemuseks olla, et osaühing ei saa enam ise vabalt valida, kas kanda osa registrisse või mitte, vaid see on tema seadusest tulenev kohustus – samamoodi nagu aktsiaseltsid on praegu kohustatud oma aktsiad registrisse kandma,“ ütles justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Karin Rammo.

„Praegu on võimalik osaühingu osasid soovi korral registreerida Eesti väärtpaberite keskregistris, kuid see ei ole kohustuslik,“ sõnas Rammo. „Registrisse kandmata osade võõrandamise või pantimisega võivad praktikas kaasneda siiski mitmesugused probleemid.“

Näiteks juhul kui osa ei ole kantud registrisse, ei ole isikul, kes soovib seda osa omandada, võimalik kindlaks teha, kas isik, kellelt ta osa üle võtab, on ka tegelikult õigustatud isik sõlmimaks vajalikku käsutustehingut. Osaühingu juhatuse poolt peetaval omamist kajastaval osanike nimekirjal puudub nimelt õiguslik tähendus kolmandate isikute suhtes.

„Registrisse mittekantud osade pandid ei ole samuti isikutele nähtavad. Ebaselgus pantide olemasolu osas kahandab, aga paratamatult osade pantimise atraktiivsust ning suunab isikuid krediidivõimaluste otsimisel vaatama pigem muude lahenduste poole,“ selgitas Rammo.

Ettepanekuid antud teemal saab esitada 7. veebruarini osale.ee veebilehel. Samuti on antud teema kohta avatud ajaveeb.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad