Keskkonnatasu hakkab koguma maksuhaldur

Valitsus kiitis täna heaks keskkonnatasude seaduse ja maksukorralduse seaduse muudatuste eelnõu, mis muudab keskkonnatasu arvutuste esitamist, suurendab tasu maksjate vastutust ning kaasab tasude haldamisse Maksu- ja Tolliameti.

“Üks peamisi muudatusi on see, et kui varem kontrollis ja kinnitas keskkonnatasu suuruse Keskkonnaamet, siis eelnõu kohaselt on nii tasu arvutamine kui ka deklareerimine ainult keskkonnaloa omaja kohustus,” ütles Keskkonnaministeeriumi nõunik Üllar Udras.

Seega läheb eelnõu kohaselt kogu vastutus keskkonnatasu arvutamise/deklareerimise eest keskkonnaloa omajatele. Seni esitas keskkonnaloa omaja Keskkonnaametile keskkonnatasu arvutuse, mida amet enne tasumist kontrollis ja kinnitas. Keskkonnatasu deklaratsioon tuleb aga endiselt saata Keskkonnaametisse. Seda oodatakse hiljemalt aruandekvartalile järgneva kuu 25. kuupäevaks.

“Teine suurem muudatus puudutab keskkonnatasude haldamisega kaasnevate ülesannete jagunemist, sest lisaks Keskkonnaametile kaasatakse haldamisse Maksu- ja Tolliamet,” ütles Udras. “Keskkonnaamet hakkab kontrollima deklaratsioonide esitamist, teeb revisjoni ja vajadusel määrab tasumisele kuuluva keskkonnatasu. Maksu- ja Tolliamet hakkab täitma maksuhalduri ülejäänud ülesandeid.”

Tasumisele kuuluva summa kannab keskkonnaloa omaja Maksu- ja Tolliameti arvelduskontole.

Eelnõus sätestatud muudatused puudutavad umbes 2500 ettevõtet, kes omavad keskkonnaluba ja on kohustatud maksma keskkonnatasu (saastetasu, vee erikasutusõiguse tasu ja maavara kaevandamisõiguse tasu). Ümberkorraldused keskkonnatasu maksjatele ministeeriumi teatel täiendavaid kulutusi ei tekita. Ka tasu arvutamise alused ei muutu (v.a 2013. aasta 1. jaanuarist vee saastetasu arvutamise erisuste kaotamine) ning alusandmete kogumise põhimõtted jäävad samaks.

2009. aastal laekus keskkonnatasusid kokku 1,12 miljardit krooni, sellest riigieelarvesse 850 miljonit ja kohalikele omavalitsustele 273 miljonit krooni.

Keskkonnatasude seaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu saadetakse edasiseks aruteluks Riigikokku.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad