Toidukaupleja jõudis kasumiga buumiaega tagasi

Ehkki kaubandusfirmad toibusid tänavu kriisist, õnnestus Statistikaameti vanemstatistiku Liivi Adamsoni sõnul juurdehindlust kasvatada vaid hulgikauplejail. Toidukaupade hulgimüüja aga jõudis kasumiga buumiaega.

Tänavu III kvartalis hakkasid kaubandusettevõtted majanduskriisist toibuma, mis väljendub eelkõige kasumi taastumises ning buumieelsele 2004. aasta tasemele jõudmises.

"Kaubanduslik marginaal - kaupluste juurdehindlus kaupadele - on samuti tõusnud võrreldes senise madalaima seisuga 2009. aasta III kvartalis, kuid buumieelsele tasemele pole veel jõudnud. Tegevusalati on majanduskriisist taastumine olnud väga erinev," kommenteeris Adamson Statistikaameti blogis.

- Hulgikaubandusettevõtete kaubanduslik marginaal on veidi tõusnud, kuid püsib buumieelsest tasemest madalamal.

- Toidukaupade hulgikaubandusettevõtted tõstsid kaubandusliku marginaali ning suutsid tänavu II–III kvartalis kasumi buumiaegsele tasemele tõsta ja kaupade müügiaega lühendada.

- Automüüjate marginaal on madal ja varude müügiaeg lühenes veidi, kuid jääb buumieelsest tasemest pikemaks.

- Kütuse, metalli, puidu, ehitusmaterjali, rauakaupade ja keemiatoodete hulgimüügiettevõtete kaubanduslik marginaal on üks madalamaid ja püsib sellel tasemel neljandat kvartalit järjest.

- Jaekaubandusettevõtete kaubanduslik marginaal on küllaltki stabiilsena püsinud ja pole viimastel aastatel palju muutunud. Majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjali jaemüügiettevõtete kogukasum oli kahjumis kuus kvartalit järjest. Nende ettevõtete kaubanduslik marginaal on suhteliselt stabiilsena püsinud.

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Cinamon is looking for a FINANCE MANAGER

Manpower OÜ

08. oktoober 2017

Uudised