Toidukaupleja jõudis kasumiga buumiaega tagasi

Ehkki kaubandusfirmad toibusid tänavu kriisist, õnnestus Statistikaameti vanemstatistiku Liivi Adamsoni sõnul juurdehindlust kasvatada vaid hulgikauplejail. Toidukaupade hulgimüüja aga jõudis kasumiga buumiaega.

Tänavu III kvartalis hakkasid kaubandusettevõtted majanduskriisist toibuma, mis väljendub eelkõige kasumi taastumises ning buumieelsele 2004. aasta tasemele jõudmises.

"Kaubanduslik marginaal - kaupluste juurdehindlus kaupadele - on samuti tõusnud võrreldes senise madalaima seisuga 2009. aasta III kvartalis, kuid buumieelsele tasemele pole veel jõudnud. Tegevusalati on majanduskriisist taastumine olnud väga erinev," kommenteeris Adamson Statistikaameti blogis.

- Hulgikaubandusettevõtete kaubanduslik marginaal on veidi tõusnud, kuid püsib buumieelsest tasemest madalamal.

- Toidukaupade hulgikaubandusettevõtted tõstsid kaubandusliku marginaali ning suutsid tänavu II–III kvartalis kasumi buumiaegsele tasemele tõsta ja kaupade müügiaega lühendada.

- Automüüjate marginaal on madal ja varude müügiaeg lühenes veidi, kuid jääb buumieelsest tasemest pikemaks.

- Kütuse, metalli, puidu, ehitusmaterjali, rauakaupade ja keemiatoodete hulgimüügiettevõtete kaubanduslik marginaal on üks madalamaid ja püsib sellel tasemel neljandat kvartalit järjest.

- Jaekaubandusettevõtete kaubanduslik marginaal on küllaltki stabiilsena püsinud ja pole viimastel aastatel palju muutunud. Majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjali jaemüügiettevõtete kogukasum oli kahjumis kuus kvartalit järjest. Nende ettevõtete kaubanduslik marginaal on suhteliselt stabiilsena püsinud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Uudised

Tööriistad