Itella Information: oleme euro tulekuks valmis

Eesti suurim arveldusoperaator, informatsioonilogistikafirma Itella Information AS raporteerib, et on euro tulekuks valmis.

„Euro tulek puudutab kõiki meie kliente. Seepärast oleme teinud nendega järjepidevat koostööd eurole üleminekuks juba viimased 6 kuud. Kõige kulukam on võimalike vigade parandus ja seetõttu panime rõhku ennetusele. Oleme aegsasti klientidega kokku leppinud euro tulekuga kaasnevates muudatustes arveldusprotsessides. Kinnitan, et Itella Information on euro tulekuks valmis,“ ütles Ahti Allikas, Itella Information AS-i tegevjuht.
 
Tehniliselt ei muutu Ahti Allika kinnitusel ettevõtte teenustes ja klientidega ning partneritega infovahetuses midagi peale numbrite, mis lähevad 15,6466 korda väiksemaks.
 
Andres Lilleste, Itella Information AS-i e-teenuste tootejuhi sõnul tehakse kõik endast sõltuv, et üllatusi vältida. „Suurimad "üllatused" võivad olla seotud otsekorraldusega, kus liigub reaalne raha. Nende riskide maandamiseks ja ennetamiseks on vastavad testid pankadega juba tehtud,“ selgitas Lilleste.
 
„Klientide jaoks on olulisim tegutseda vastavalt eelnevatele kokkulepetele ja kui on kahtlus, et mõnda kokkulepet ei suudeta pidada või ilmneb mõni ootamatus, siis tuleb Itellat sellest informeerida. Ennetamine on kindlasti valutum ja soodsam kui järeltoimingud,” toonitas Lilleste.

„Seoses eurole üleminekuga vaatasid paljud kliendid üle oma arvete kujundused, kuhu lisati ka valuuta tähis. See mis eelnevalt oli alati ühes valuutas, nüüd enam nii ilmne ei ole,“ lisas ta.
 
Konverteerimisprotsess on keerukas ja vajab põhjalikku töötlemist ning järelkontrolli. Sellest tulenevalt on osad Itella Information AS-i teenused vahemikus 31.12.2010 kell 22:00 kuni 03.01.2011 kell 07:30 suletud. Toimib www.arved.eehttp://www.arved.ee/> e-arvete tellimise keskkond, kuid otsekorraldusega seotud veebiteenused (sh pankade poolt pakutav siseriiklik otsekorraldusteenus (SOK) on suletud. Nimetatud perioodil on peatatud ka arvete edastamise ja printimise teenus. Itella Information vabandab võimalike ebamugavuste pärast.
 
31. detsembril ollakse Itella Informationis tööl tööpäeva lõpuni. Seejärel asutakse koduvalvesse, kontoris tehakse reaalset tööd 1. ja 2. jaanuaril andmebaaside konverteerimiseks ja kontrolliks.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

NORDWOOD otsib RAAMATUPIDAJAT

NORDWOOD

25. september 2017

Cinamon is looking for a FINANCE MANAGER

Manpower OÜ

08. oktoober 2017

Uudised