Aastavahetusel on MTA infosüsteemides katkestused

Seoses eurole üleminekuga toimub ajavahemikul 31.12.2010 kell 19.00 kuni 04.01.2011 kell 08.00 katkestus Maksu- ja Tolliameti infosüsteemide töös.

Ajavahemikul 31.12.2010 kell 19.00 kuni 04.01.2011 kell 08.00 ei ole klientidel võimalik siseneda e-maksuametisse/e-tolli ning kasutada seal pakutavaid teenuseid (esitada maksu- ja tollideklaratsioone, kontrollida saldosid, teostada maksuvõla ja KMKR numbri päringuid jne), teatas amet.

Probleemide vältimiseks soovitab MTA oma kohustused maksuhalduri ees täita tähtaegselt ning võimalusel korraldada töö nii, et uue aasta esimestel päevadel ei peaks ametis toiminguid tegema.

Kui isikul on aastalõpu seisuga Maksu- ja Tolliameti ees nõudeid või kohustusi, tuleb tal peale e-maksuameti/e-tolli avamist võrrelda saldosid eurodes.

Pangaülekanded Maksu- ja Tolliametile

Maksu- ja Tolliamet rõhutab, et infosüsteemide katkestus ei ole takistuseks kohustuste õigeaegsel täitmisel.

Makseid saab MTA pangakontodele teha ka infosüsteemide katkestuse ajal, jälgides pangapoolseid piiranguid pangateenuste kättesaadavuse osas ning võttes arvesse pankadevaheliste ülekannete teostamiseks kuluvat aega.
Ajavahemikul 31.12.2010 kl 19.00 kuni 04.01.2011 kl 08.00 Maksu- ja Tolliameti pangakontole laekunud summad on infosüsteemide taaskäivitamise järel isiku ettemaksukontol näha.

Tollivormistus katkestuse ajal

MTA palub tolliklientidel eelpool nimetatud perioodil arvestada tolliteenuse osutamise häirete ja katkestusega ning soovitab võimalusel selleks ajaks tollivormistust nõudvaid kaubavedusid mitte planeerida.

Tollivormistusel tasumisele kuuluvad maksusummad tuleb isikul maksta sularahas või deebetkaardiga (deebetkaardi maksete teostamisel võib esineda lühiajalisi katkestusi).

Perioodil 31.12.2010 kl 19.00 kuni 04.01.2011 kl 08.00 ei saa isikud oma ettemaksukontol olevat raha maksusummade tasumiseks kasutada. Samuti ei ole võimalik kasutada Maksu- ja Tolliametile maksude tasumise tähtaja pikendamiseks esitatud tagatist.

Perioodil 01.01.2011 kuni 14.01.2011 saab MTA kassades teostada sularahamakseid nii kroonides kui eurodes, alates 15.01.2011 ainult eurodes.

Maksudega seotud tollikäitlusviise ehk kauba suunamist vabasse ringlusse lubamise tolliprotseduurile (v.a kauba importimisel deklareerimist reisija deklaratsiooniga) infosüsteemide katkestuse ajal asendustoiminguna ei vormistata. Erandina võib 03.01.2011 vormistada asendustoimingut kiireloomulistele importkaupadele (kiireloomilised kaubad tolliseaduse § 59  lõike 1 mõistes).

Täiendavat infot saab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt rubriigist „Eurole üleminek” ja infotelefonidelt.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad