Tarkvaraspetsialist: IT-firmad hinnatõstmise teed ei läinud

Maailma suurima majandustarkvara tootja SAP AG Eesti esindust juhtiva Tiit Partsi sõnul töötavad IT-firmad praegu ettevõtete ja organisatsioonide eurole ettevalmistamisega koormuse piiril, kuid vaatamata hirmudele aasta lõpus sektoris siiski olulist hinnatõusu ei toimunud.

Tiit Partsi sõnul on loetud nädalad enne €-päeva IT-sektoris sama pingeline kui teedehooldusfirmades. Eesti IT-firmade hinnapoliitikale andis ta positiivse hinnangu - teenuste hinnad aasta lõpus keskmiselt oluliselt ei tõusnud ning ka töö on õiglaselt tasustatud.

“Praegu tellijad vaikivad ja programmeerijad kirjutavad. Uusi plaane ei tehta, tarkvaraekspertide päevakava on kindla plaani järgi paigas. Hetkel on kõige pakilisem küsimus tehtud programmimuudatuste testimine ning parandamine, et jaanuarist kõik toimiks” ütles Parts.

Partsi kinnitusel pole firma majandustarkvara 1. jaanuarist eurole üleminekuks seadistamine keeruline ega ülemäära kulukas, siis oli ikkagi paljude Eesti firmade lähtepositsioon enne €-päeva kehv.

“Kõige suurem probleem on algse standardiga võrreldes liigselt ja dokumenteerimata muudetud tarkvara, mille konverteerimine on aeganõudev ja kulukas. Samas minu teada keegi enda murega üksi ei jäänud ning esimesel jaanuaril suuremaid tagasilööke ei tule,” lisas ta.

Taust

* SAG AG on majandustarkvara tootja, mis teenindab enam kui 120 riigis 75 000 klienti ning pakub ligi 30 erinevas tööstusharus tegutsevatele igas suuruses ettevõtetele rakendusi ja teenuseid.

* SAP AG korporatsioon teenis 2009. aastal 10,67 miljardit eurot müügitulu.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad