Puhkusetasu arvestamine töölepingu üleminekul

Küsimus: Kui töötaja tööleping võeti muutumatul kujul üle uue tööandja poolt ja mõne aja möödudes soovib see töötaja puhkusele minna, siis kas omab tähtsust eelmise tööandja juures teenitud töötasu eelmisel kuuel kuul või võetakse keskmise tasu arvutamisel aluseks töötasu nii öelda uue tööandja juurde tööle asumise päevast kuni päevani, mil on vaja arvestada keskmist töötasu?

Vastus: Kui tööleping on ühelt tööandjalt teisele TLS § 112 alusel ehk seoses ettevõtte üleminekuga üle läinud, siis jätkub töötaja töösuhe igasuguste muutusteta katkematult. Seega arvestatakse ka puhkusetasu tavalises korras viimase kuue kuu keskmise tasu alusel.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad