Aivar Rehe saab MTA kõrgeima aumärgi

Maksu- ja Tolliamet tähistab homme oma 92. aastapäeva ning annab sel puhul aumärgid neljale teenekale inimesele, sealhulgas Danske Bank AS-i Eesti filiaali juhatajale ja Eesti Pangaliidu juhatuse liikmele Aivar Rehele.

Neljapäeval toimuval pidulikul koosolekul antakse ameti kõrgeim autasu – aumärk kätte neljale väärikale inimesele. Aumärgi saajaks võib olla praegune või endine MTA ametnik või ka koostööpartner. Aumärke annab MTA välja kolmandat korda, sel aastal otsustas aumärgi komisjon jagada tunnustust seni suurimale arvule – neljale inimesele.

I klassi aumärgi pälvib Danske Bank AS-i Eesti filiaali juhataja ja Eesti Pangaliidu juhatuse liige Aivar Rehe erakordse panuse eest kahe suure ja eriilmelise organisatsiooni liitmisel - 1. jaanuaril 2004 ühendati toonane maksuamet ja tolliamet ühtseks maksuhalduriks - Maksu-ja Tolliametiks.

Edulooks kujunenud projekti puhul oli just Aivar Rehe otsustada, missuguses mahus ja milliseid tegevusi integreerida. Ühinemisega saavutati eesmärgiks seatud dubleerimise vähendamine ja tõhususe kasv.

II klassi aumärgi saab Kaitsepolitseiameti ametnik Gert Kauss, kelle tegevus oli määrav 2004.-2006.aastal toime pandud süstemaatiliste korruptsioonijuhtumite paljastamisel ja kohtueelsel uurimisel. Tänavu avaldatud korruptsiooniuuringu järgi tajuvad inimesed 2006.aastaga võrreldes maksudega seonduvat korruptsiooni oluliselt vähem (sel aastal 2% ja 2006.a 5%), piiri ületades aga tänavu 3% ja 2006.a 8%. Korruptsiooni vähenemisse on oma kindla panuse andnud ka kaitsepolitsei töötaja Gert Kauss.

II klassi aumärgi omanikuks saab ka Saksamaa Tolli uurimisameti sideohvitser Balti riikides Dieter Nell, kelle erakordsed teened piiriülese organiseeritud kuritegevuse takistamisel aitasid ära hoida suurte koguste narkootiliste ainete jõudmise Eesti tarbijateni. Tema kaasabil on MTA kriminaalmenetluse võimekus tõusnud uuele tasemele ja on kasvanud ameti suutlikkus osaleda meie elanikke ohustava piiriülese rahvusvahelise kuritegevuse tõkestamisel ka väljaspool Eestit.

III klassi aumärgi saab Rahandusministeeriumi finantsosakonna pearaamatupidaja Riina Vaikla, kelle pikaajaline ja silmapaistvalt hea teenistuskohustuste täitmine maksuhalduri struktuuris on taganud raamatupidamise tõrgeteta toimimise infosüsteemide platvormide vahetamisel. Rahandusministeeriumi valitsemisalas tänavu toimunud tugiteenuste konsolideerimine ja tsentraliseerimine kulges tänu Riina Vaiklale MTA jaoks ladusalt.

Lõppeval aastal tähistab 414 ameti töötajat ka oma tööjuubelit. Teenistusmärgi saavad need inimesed, kes on ametis tööl olnud 20, 15, 10 või 5 aastat. Tavapäraselt selgitatakse aastapäevaks välja ka Maksu- ja Tolliameti eri valdkondade paremad töötajad, keda samuti austatakse aastapäeva vastuvõtul. 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad