Seadusandlus: tööohutusjuhend

Küsimus: Millised õiguslikud normid reguleerivad seadmete, töövahendite jm ohutusjuhendite loomist? Millisel alusel ja sagedusega neid tuleb uuendada?

Vastus: Töohutusjuhendite loomise kõige üldisemaks õiguslikuks aluseks on töötervishoiu ja tööohutuse seadus, sh § 12.1 ja § 13. Ohutusmärkide kasutamist reguleerib ka TTOS § 4 lg 4 ja selle alusel kehtestatud sotsiaalministri määrus. Samuti on spetsiifilistel aladel kehtestatud täiendavad erinõuded, nt tööohutuse plaan ehituses (Vabariigi Valitsuse 8.12.1999 määrus nr 377).

Tööohutusjuhendite koostamise vajadus on seotud põhimõttega, et tööandja peab tagama ohutud töötingimused ning kasutama riskide maandamiseks muuhulgas töökorralduslikke abinõusid. Samuti on tööandja kohustus töötajaid tööohutuse- ja töötervishoiualaselt juhendada.

Töökeskkonna riskid tuvastatakse riskianalüüsiga, mille korraldamise nõue tuleneb töötervishoiu- ja tööohutuse seadusest. Tööandja peab riskianalüüsi põhjal koostama kirjaliku tegevuskava terviseriski vältimiseks või vähendamiseks.
Kuna riskianalüüsiga tuvastatakse töös esinevad riskid, siis on see ka sisuliseks aluseks tööandja koostatavatele juhenditele - tööandja peaks juhendite koostamisel arvestama tuvastatud riske ja andma töötajatele juhised nende vältimiseks või vähendamiseks.

Uus riskianalüüs tuleb läbi viia ning seega võib tekkida vajadus ka uuteks juhenditeks, kui töötingimused on muutunud, töövahendeid või tehnoloogiat on vahetatud või uuendatud, ilmnenud on uued andmed ohuteguri mõju kohta inimese tervisele, riskitase on muutunud või töötervishoiuarst on tuvastanud töötaja tööga seotud haigestumise.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad